› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Plany były, pieniądze były, tylko władza się zmieniła

› bieżące ponad rok temu    4.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 14 ocen 16 / 63%
A A A
Plany były, pieniądze były, tylko władza się zmieniła

Po zakończeniu największych inwestycji drogowych pora na remonty ulic osiedlowych. Od wielu lat mieszkańcy Daszyńskiego i okolicznych ulic upominają się o poprawę infrastruktury drogowej w swoim rejonie. Prezydent Nowaczyk chciał przebudować układ drogowy, jednak władza się zmieniła.

Prezydent Grzegorz Nowaczyk planował przeprowadzić przebudowę układu drogowego w obrębie ulic: Okrzei, Rechniewskiego, Daszyńskiego, Próchnika, Donimirskich i Barona. W tym roku miały rozpocząć się już prace budowlane.

Niestety, te zaawansowane plany przerwało ubiegłoroczne referendum. W tej sprawie cały czas stara się działać radny Robert Turlej (PO), który inicjował ten projekt drogowy.

- W 2012 r. poczyniłem pierwsze starania, aby doszło do stworzenia kompleksowego projektu przebudowy układu drogowego w obrębie ulic: Okrzei, Rechniewskiego, Daszyńskiego, Próchnika, Donimirskich i Barona. Projekt miał powstać w 2013 r. a od obecnego roku miały toczyć się zaawansowane prace, które wyceniono na 8 mln złotych. Niestety zarezerwowane w budżecie środki na stworzenie projektu, a także zapisy o wieloletniej inwestycji zostały wykreślone po zmianie władzy w Elblągu – mówi radny Turlej.

W kwietniu br. Robert Turlej po raz kolejny zaczął nagłaśniać problem i wnioskował o ponowne wpisanie inwestycji do planu wieloletniego. Tak też się stanie na najbliższej Sesji Rady Miejskiej.

- Jeśli radni pozytywnie odniosą się do tej propozycji, to inwestycja przebudowy układu drogowego wraz z budową miejsc postojowych w tym rejonie rozpocznie się w 2016 roku a koniec prac przewiduje się na rok 2019 – dodaje Robert Turlej. - Szkoda zmarnowanych 3 lat, ale mam nadzieję, że nowe władze nie przekreślą tej inwestycji i będzie ona realizowana. Mieszkańcy tych ulic od lat na nią czekają i jest ona pilnie potrzebna.

Przypomnijmy, że problem mieszkańców tego rejonu miasta chciał rozwiązać prezydent Grzegorz Nowaczyk. Wniosek w tej sprawie został złożony w 2012 roku i wówczas środki na ten cel (w wysokości 60 tys. zł) zostały zapisane w budżecie miasta na rok ubiegły. Cała inwestycja natomiast została wpisana do Wieloletniej Planu inwestycyjnego Miasta.

Niestety po zmianie władzy w mieście, środki na ten cel zostały zdjęte.

Mieszkańcy z tej części miasta mają obecnie olbrzymie problemy z zaparkowaniem samochodów, dlatego też celowe wydaje się przygotowanie kompleksowej dokumentacji i stopniowe modernizowanie układu drogowego.

- Aby tymczasowo rozwiązać problem braku miejsc postojowych przy ul. Rechniewskiego zwracam się z prośbą o utwardzenie terenu (tłuczniem/destruktem) na działce nr 106. Mieszkańcy dwukrotnie składali wniosek do Budżetu Obywatelskiego o stworzenie miejsc postojowych w tym miejscu ale w głosowaniu przegrywali z wnioskami osiedla Zawada – apelował radny Turlej w kwietniu br.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ryszard Klim
ponad rok temu 14
Baronie, chyba Ci się wydaje, że nim jesteś. Klim nie forsował kolejnego piętra, forsował za zgodą części mieszkańców połączenie Donimirskich z Browarną. To byłoby znaczne odciążenie. Radna PiS podpuściła niektórych; do nich nie mozna mieć pretensji. Temat został wycofany. Piłeczka powinna należeć do Prezydenta, bo to zadanie miasta. Klim złożył wniosek o "łącznik' do budżetu na 2015. Zaprosił do podpisania także radną, bo może "swoi" by przekonali Prezydenta. Niestety, Prezydent wniosku nie przyjął do realizacji. Mieszkańcy zostali "z ręką..." Optymistów wyborczych zmartwię: kompleks osiedlowy nie jest przewidziany do przebudowy w ciągu najbliższych 10 lat. Można tylko pogadać. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
ponad rok temu ocena: 60%  13
Referendum wszystko rozjebalo w tym mieście. Pamiętajcie ze za referendum stal Wilk,PIS i ludzie z obecnego Obywatelskiego Elbląga. Im juz dziękujemy.
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żałosne PO
ponad rok temu ocena: 56%  12
Nagle się okazuje że wszystko BYŁO w planach tylko nic oprócz wycieczek i zaopatrywania lodówki Soi się nie robiło :) Śmieszni POrąbani.
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytaj ze zrozumieniem
ponad rok temu ocena: 56% 11
Chyba nie umiesz czytać. Wszsytko było w dokumentach, co można łatwo sprawdzić. Referendum spowodowało, zmianę władzy i zmianę priorytetów. Krótko mówiąc zamiast Daszyńskiego robiona jest Częstochowska
~ wiza
ponad rok temu ocena: 60%  10
Okres pracy kontraktowej p. Wilka to czas stracony dla naszego miasta, czyż nie tak?
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ triiki
ponad rok temu ocena: 53%  9
PO już pokazało swoje rzady w Elblągu
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Baron
ponad rok temu ocena: 90%  8
Komunikacja jeszcze bardziej się pogorszy jak blok przy Donimirskich zostanie oddany do użytku.A Klim forsował jeszcze następne piętra.
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 50%  7
Kandydaci PO z okręgu nr 1 mają to w swoim programie.
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wreszcie
ponad rok temu ocena: 86%  6
Dobrze, że wreszcie ktoś pamięta o mieszkańcach z Rechniewskiego. Ciągle tylko mówi się o Daszyńskiego. Popieram kompleksową przebudowę!
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO co przebudowywać? Nie można zrobić więcej miejsc parkingowych?
ponad rok temu ocena: 67%  5
Chca zmieniać układ ulic, potem, co, domy bedą przestawiać?
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytam ze zrozumieniem
ponad rok temu ocena: 100% 4
Przecież właśnie o tym mowa człowieku
~ KK
ponad rok temu ocena: 80%  3
pomysł jak najbardziej dobry, przebudowa jak na moje konieczna. popieram Pana Roberta, zdecydowanie ułatwi to życie mieszkańcom
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k84696
ponad rok temu ocena: 37%  2
czy można bardziej się ośmieszyć , niż w tym artykule ?
odpowiedz oceń komentarz 7 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan Piotr
ponad rok temu ocena: 80% 1
Tak, można podpisywać się Lewandowski i nosić buty takie jak on.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.