› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Plan budowy dróg spowalnia. Poseł pyta o drogi na Warmii i Mazurach

› polityka ponad rok temu    22.11.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A
Plan budowy dróg spowalnia. Poseł pyta o drogi na Warmii i Mazurach fot. archiwum elblag.net

W ostatnich dniach mieszkańcy Pomorza dowiedzieli się o zawieszeniu realizacji drogi S-6. Podobne sygnały o zmianach w programie drogowym płyną z opolskiego Niemodlina. Decyzje Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa niepokoją posła Jacka Protasa, który pyta o stan zaawansowania projektów drogowych w województwie warmińsko-mazurskim.

- Ostatnie ruchy resortu infrastruktury mogą być zapowiedzią jeszcze większych cieć w inwestycjach drogowych – komentuje poseł Jacek Protas. – Sytuacja jest niepokojąca, dlatego oczekuję rzetelnej informacji o postępie w realizacji odcinka Borki Wielkie – Mrągowo, obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego oraz Bartoszyc – dróg, które we wrześniu 2015 roku ujęte zostały w Programie Budowy Dróg Krajowych.

Poseł zwraca także uwagę na potrzebę przygotowania planu modernizacji drogi nr 53 – trasy, która dzięki uruchomieniu w styczniu 2016 r. Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, spełnia coraz większą rolę w systemie komunikacyjnym województwa.

- Wiele miesięcy temu resort infrastruktury informował o podjęciu zdecydowanych kroków zmierzających do obniżenia kosztów budowy dróg w Polsce – dodaje poseł. – Po roku rządów warto poznać efekty tych szumnych zapowiedzi. Zwróciłem się o raport ministerstwa w tej sprawie.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zmartwiony!
ponad rok temu ocena: 33%  7
On to dopiero pomylił drogi ! Proponuję o wskazanie mu odpowiednij drogi ,Jak tu podgrzać Moje Termy ! A zima się zbliża i jest coraz zimniej!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w---ny
ponad rok temu ocena: 0%  6
8 lat nieroby aferzyści i złodzieje nic nie robili a teraz cudów oczekują niech Protas odda pieniądze ze swoich apanaży i majątku na drogi i te co wydał na [Termy] w Lidzbarku,sąd powinien go zamknąć dożywotnio, puścić w skarpetkach ,i niech ten debil bez honoru się nie wypowiada ,niech się schowa głęboko w d..ie i z niej nie wychodzi
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bp
ponad rok temu ocena: 63%  5
Do kotłowni w piecu palić na ciepłą wodę w termach
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
ponad rok temu ocena: 0%  4
Przy PiS kraj nasz szczęścia do dróg nie ma. Jedynie Pani Premier opracowuje jakieś mapy drogowe w polityce. Nieźle Jej w tym pomaga niejaki minister Macierewicz, który nawet mówiąc Polska, poprzedza to literą A. Wychodzi A Polska. Czyżby Antoniego Polska. Z tego A jest znany, nawet, gdy francuskiego języka używa. No cóż... .
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hd
ponad rok temu ocena: 50%  3
I prawidłowo.Na cholere w tym zapomnianym przez ludzi Boga rejonie,drogi budować.S7 i wystarczy,a wieśniactwo olszczyńskie na furmanki.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do_pomorskiego
ponad rok temu ocena: 82%  2
A jak ta informacja się ma do Elbląga? Czekam na uzasadnienie takiego newsa na elbląskim portalu. Równie dobrze można nam podać info z okolic Rzeszowa. No i jakże by to było, gdyby Olszczyn nie chciał ugrać czegoś dla siebie grając kartą "portu lotniczego" w Szymanach...
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janos
ponad rok temu ocena: 80%  1
Panie Protas zajmij się pan drogą S22 Elbląg - Starogard Gdański. Obecnie dojazd do autostrady A1 zajmuje równą godzinę.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.