› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Piłeś na imieninach? Nie siadaj za kierownicę. Policyjne kontrole trzeźwości

› policja ponad rok temu    5.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Piłeś na imieninach? Nie siadaj za kierownicę. Policyjne kontrole trzeźwości fot. KMP Elbląg

Policjanci z ruchu drogowego częstokroć przeprowadzają kontrole trzeźwości, podczas których liczba skontrolowanych kierowców przekracza nawet 100 osób. Nie dziwi również fakt, że kontrole takie, czy też tzw. „trzeźwe poranki” odbywają się na drugi dzień po dłuższych weekendach czy popularnych imieninach. Wczoraj kontrolę trzeźwości zorganizowano z okazji imienin… Barbary.

Popularne imieniny to okazja do wypicia alkoholu. Niektórzy jednak zapominają o tym, że nie idzie on w parze z jazdą samochodem. Zdarza się, że o tej zasadzie przypominają kierowcom sami policjanci podczas kontroli drogowej. Wtedy jednak na refleksje jest już za późno. Przekonało się o tym dwóch mężczyzn, których wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej.

35-letni Tomasz J. jechał nissanem almerą. Policyjny patrol skontrolował go około 18.20 w Gronowie Elbląskim. Badanie alkotestem wykazało u mężczyzny prawie promil alkoholu. Dwie godziny później w podelbląskim Żurawcu inny patrol zatrzymał 41-letniego Mirosława M. Mężczyzna kierował volkswagenem passatem, mając 0,6 promila. W obu przypadkach kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem po pijanemu. Policjanci zapowiadają kolejne tego typu akcje i kontrole trzeźwości. Tylko podczas wczorajszej przebadano urządzeniami do wykrywania alkoholu ponad 130 osób.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.