› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pijany kierowca spowodował kolizję

› policja 11 miesięcy temu    7.12.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Pijany kierowca spowodował kolizję

W miniony weekend policjanci z Elbląga zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich aż dwóch nie miało uprawnień do kierowania. Niechlubny rekordzista za kierownicą miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek.

Przez weekend policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek, który w niedzielę (06.12.2020r.) jadąc audi uderzył w barierkę na ulicy Bema w Elblągu. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że nie miał uprawnień do kierowania. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji i kierowanie bez prawa jazdy. Podczas weekendowej służby policjanci z drogówki zatrzymali aż 8 kierujących bez uprawnień.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

- zmniejsza szybkość reakcji - ogranicza pole widzenia - powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, - powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, - powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.