› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pijany elblążanin wycieczkę zakończył na przejściu w Grzechotkach

› policja ponad rok temu    18.08.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pijany elblążanin wycieczkę zakończył na przejściu w Grzechotkach

Motocyklista z Elbląga ślizgiem przejechał pod szlabanem na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Granicy polsko-rosyjskiej przekraczać jednak nie chciał. Mężczyzna wybrał się na przejażdżkę, mimo braku uprawnień do kierowania jednośladem, aktualnych badań technicznych pojazdu, a w dodatku mając prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 sierpnia około godziny 5:30. Kierowca w celu uniknięcia zderzenia ze szlabanem, przewrócił motocykl marki Honda i wraz z nim przesunął się pod opuszczoną zaporą. W tak spektakularny sposób podjechał do odprawy granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawniań do kierowania jednośladem, a w dodatku pojazd nie ma ważnych badań technicznych. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Elbląga jest pijany. 32-latek miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak tłumaczył, wybrał się tylko na przejażdżkę i nie chciał przekroczyć polsko-rosyjskiej granicy

- informuje kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej za kierowanie pojazdem bez stosownych uprawnień ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 300 zł. Następnie nietrzeźwego kierowcę przekazali policjantom z KPP w Braniewie.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.