› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pijany 12-latek uciekał „pożyczoną” skodą przed policjantami

› policja ponad rok temu    25.06.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Pijany 12-latek uciekał „pożyczoną” skodą przed policjantami fot. KMP Elbląg

Podczas minionego weekendu na elbląskich drogach doszło do 7 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali także 11 nietrzeźwych kierujących. W tym 12-latka, który spowodował kolizję z radiowozem i był nietrzeźwy. Miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, 12-letni chłopak samowolnie zabrał samochód z warsztatu swojego wujka, a wcześniej wypił piwo.

Do zatrzymania nastolatka, który koniecznie chciał uniknąć kontroli drogowej doszło w sobotnią noc w Tolkmicku. Gdy tolkmiccy funkcjonariusze dogonili i zatrzymali kierowaną przez niego skodę Felicję, okazało się, że za kierownicą skody siedzi… 12-letni chłopak, od którego czuć zapach alkoholu.

- Była godzina 1.30 w nocy gdy policjanci z Tolkmicka odebrali zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierowcy skody Felicji – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Miał on „nadmiernie gazować auto i ruszać z piskiem opon”. Funkcjonariusze patrolujący Tolkmicko pojechali to sprawdzić. Gdy jechali na miejsce natknęli się na jadącą bez włączonych świateł skodę Felicję. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca, widząc policyjne niebieskie sygnały, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zablokowali jego auto na Pl. Wolności. Skoda otarła się o policyjny radiowóz.

Funkcjonariusze otworzyli drzwi ściganego auta i wtedy zobaczyli za kierownicą… 12-letniego chłopaka. W aucie czuć było zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie chłopaka. Jak ustalili funkcjonariusze, 12-letni chłopak samowolnie zabrał samochód z warsztatu swojego wujka, wcześniej wypił piwo. Teraz nieletnim „kierowcą” zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. 12-latek wykazywał już wcześniej przejawy demoralizacji i z tego tytułu miał przydzielonego kuratora. Policjanci przekazali go opiekunom. Teraz chłopak odpowie za swój wybryk przed sądem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ malkontent
ponad rok temu ocena: 100%  2
przed sądem - 12 latek ? to chyba niemożliwe - chyba przed jakimś sądem opiekuńczym ? to że rodzina w jakimś stopniu patologiczna nie zwalnia z pytania ? a gdzie opieka społeczna, gdzie dzielnicowi, gdzie sądy opiekuńcze wcześniej - wszyscy czekają az sie tragedia jaakaś wydarzy?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blue_Marine
ponad rok temu ocena: 100%  1
Patologia... Dobrze, że nikt nie zginął... I teraz pytanie - winny młodzik czy wychowanie?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.