› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pierwsza kurtka motocyklowa - poradnik zakupowy

› poradnik ponad rok temu    27.08.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pierwsza kurtka motocyklowa - poradnik zakupowy

Musisz wiedzieć o kilku sprawach niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z motocyklami, czy jesteś już weteranem przejażdżek na dwóch kołach. Podstawą prawidłowego poruszania się motocyklem jest zaopatrzenie się w bezpieczną odzież. Bezpieczeństwo i wygoda to ważne aspekty związane z podróżami motocyklem, dlatego dowiedz się, jaka kurtka motocyklowa na początek będzie najlepsza.

Rodzaje kurtek motocyklowych

Kurtka na motor to podstawowy element odzieży, w jaki warto zainwestować już na samym początku przygody z motocyklami. Pamiętaj, że wysokiej jakości kurtki motocyklowe to podstawa związana z bezpieczeństwem i komfortem podróżowania niezależnie od pogody. Ze względu na rodzaje kurtek motocyklowych na rynku dostępne są modele:

 • Tekstylne
 • Skórzane
 • Jeansowe
 • Materiałowe

W zależności od tego, jaki styl jazdy preferujesz oraz jak długie są Twoje trasy, dopasuj kurtkę pod względem funkcji i wytrzymałości materiału. Czy kurtka motocyklowa skórzana to dobry wybór? Biorąc pod uwagę jej wytrzymałość, odporność na wiatr i komfort użytkowania - zdecydowanie tak. Kiedy jednak często jeździsz poza miastem, pomyśl o kupnie motocyklowej kurtki tekstylnej. Modele z tego materiału doskonałe nadają się zarówno na długie, jak i krótsze trasy. Tworząc podział kurtek motocyklowych ze względu na przeznaczenie, wyróżniamy modele:

 • Sportowe
 • Turystyczne
 • Miejskie
 • Przeciwdeszczowe

Pierwsza kurtka na motor powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Jeśli poszukujesz odzieży, która zapewni Ci bezpieczeństwo i wygodę przez wiele kilometrów, zastanów się nad kupnem turystycznych modeli kurtek motocyklowych damskich lub męskich.

Kurtka motocyklowa dla kobiety

Kurtka motocyklowa damska niezależnie od tego, z jakiego materiału będzie wykonana, jej stylistyka zazwyczaj mocno podkreśla kobiece kształty. Modele dla kobiet to głównie kurtki z kolorowymi akcentami, z regulacją dopasowania talii i rękawów. Stylistyka to jednak nie wszystko. Warto też dopasować kurtkę pod względem rozmiaru, aby przylegała idealnie do ciała.

Kurtka motocyklowa dla mężczyzny

Dobrej jakości kurtka motocyklowa męska powinna idealnie leżeć w ramionach oraz nie być zbyt długa. Mogłoby to utrudniać prowadzenie pojazdu lub ograniczać ruchy. Kiedy kupujesz kurtkę męską na motocykl, zwracaj uwagę na ilość kieszeni na jej powierzchni, perforację oraz możliwość wpięcia podpinki ocieplającej lub przeciwdeszczowej. Odzież męska występuje najczęściej w czarnej kolorystyce połączonej z drobnymi dodatkami w nieco jaśniejszych odcieniach.

Jak dopasować rozmiar kurtki motocyklowej?

Kurtka na motor powinna idealnie przylegać do powierzchni ciała oraz nie podwijać się podczas przyjmowania odpowiedniej pozycji na motocyklu. Zapamiętaj, że wysokiej jakości kurtka powinna chronić odcinek lędźwiowy pleców, a także barki i ramiona. Aby prawidłowo dobrać rozmiar kurtki, zastosuj się do dwóch podstawowych zasad, a mianowicie: wybieraj rozmiar z lekkim zapasem, aby wpięcie podpinki nie powodowało dyskomfortu oraz sprawdzaj, czy kurtka motocyklowa ma dodatkowe ściągacze na rękawach, kołnierzu i dolnej części, dzięki czemu nie będzie się przesuwać podczas jazdy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.