› poradnik |
ponad rok temu
30.04.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Leasing samochodu jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania. Jednak mimo tak dużej popularności nie wszyscy wiedzą, kto może z niego skorzystać i na jakich zasadach to działa. Stąd wokół leasingu narosło wiele mitów – najwyższy czas się z nimi rozprawić.
Korzystanie z leasingu samochodowego jest opłacalne z wielu powodów. Na korzyść tego rozwiązania przemawia m.in. możliwość utrzymania płynności finansowej. Optymalna wpłata własna oraz przystępne raty miesięczne nie stanowią poważnego obciążenia stanu finansów. Jednak nie wszyscy decydują się na takie rozwiązanie – głównie wynika to z braku jednoznacznych informacji dotyczących tej formy finansowania.
Leasing samochodowy kojarzony jest z formą finansowania dostępną wyłącznie dla dużych firm. Nic bardziej mylnego – z takiej opcji mogą korzystać przedsiębiorstwa różnej wielkości, także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.
Co więcej, leasing samochodowy dostępny jest także dla osób prywatnych – jako leasing konsumencki.
Wiele osób jest zdania, że koszt leasingu jest bardzo wysoki, dlatego ta forma finansowania jest mało korzystna. Oczywiście za finansowanie trzeba zapłacić, jednak całkowita kwota do spłaty wcale nie jest wysoka – oscyluje średnio w granicach 105-110%.
Warto przy tym pamiętać, że koszt leasingu – w przypadku przedsiębiorców – można zredukować. Wszystko za sprawą możliwości dokonywania odliczeń podatkowych. W koszty uzyskania przychodu można zaliczyć wiele opłat leasingowych, np. wpłatę własną, część odsetkową i część kapitałową raty.
Jedną z największych zalet leasingu samochodowego jest brak skomplikowanych formalności. Finansowanie przyznawane jest w oparciu o uproszczone procedury, dzięki czemu leasingobiorca może użytkować pojazd już po kilku dniach od wydania pozytywnej decyzji (zwykle decyzja pojawia się w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku).
Wymagane formalności to kwestia indywidualna firmy leasingowej. Najczęściej jednak trzeba przedstawić wypis z CEiDG lub KRS (w przypadku przedsiębiorców), kserokopię dokumentu tożsamości itp.
Chociaż leasing samochodowy kojarzy się głównie z budowanie floty pojazdów, wcale nie trzeba ograniczać się wyłącznie do finansowania pojazdów osobowych. W ten sposób można sfinansować zakup również aut ciężarowych – wszystko zależy od oferty konkretnej firmy leasingowej.
Co prawda rozwiązanie umowy leasingowej jest trudne i nieopłacalne, ale możliwe do zrealizowania. Zamiast jednak rezygnować z finansowania, warto pomyśleć o cesji – przepisaniu leasingu na inny podmiot.
Jeśli szukasz korzystnej formy finansowania, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Weź pod uwagę jednak nie tylko koszt leasingu, ale również inne aspekty. Warto rozważyć m.in. Leasing niższych rat dostępny w Toyota Leasing, który bazuje na spłacie utraty wartości rynkowej pojazdu. Niższa rata sprawia, że miesięczny koszt leasingu nie jest obciążeniem dla finansów.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |