› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Parking przed Muzeum nie doczeka się naprawy

› inwestycje drogowe ponad rok temu    22.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Parking przed Muzeum nie doczeka się naprawy fot. Amadeusz Żołdak

Wydawało się, że w przyszłym roku znajdą się środki na remont bardzo zaniedbanego parkingu przed elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Wiceprezydent Janusz Nowak widział i widzi taką potrzebę, jednakże środki na ten cel zostały przeznaczone na wkład własny w projekt modernizacji muzeum, na którego dofinansowanie jego dyrektor Maria Kasprzycka złożyła wniosek bez uzgodnienia z Prezydentem Wróblewskim. Muzeum skorzysta zatem z 10-milionowego wsparcia unijnego, ale nie skorzysta na tym parking przed placówką i kierowcy go użytkujący.

Nie bez sporych obiekcji, ale ostatecznie Witold Wróblewski zdecydował się przeznaczyć środki budżetowe na wkład własny do projektu. W przyszłym i 2018 roku Miasto wyłoży 900 tysięcy złotych na ten cel. Prezydent powołał nawet specjalny zespół, aby przeanalizował wszystkie "za" i "przeciw" inwestycji. Milion osiemset tysięcy złotych niezbędne, aby móc skorzystać z ponad 10 milionów dotacji, wstrzyma inne zaplanowane wcześniej przedsięwzięcia, m.in. rozbudowę Elbląskiego Parku Technologicznego, ale także parkingu przed muzeum. O jego remont wielokrotnie upominali się elbląscy radni, m.in. Ryszard Klim:

- Parking przy ulicy Zamkowej, pod elbląskim muzeum jest jedynym bezpłatnym parkingiem na starówce i jest w stanie fatalnym. Zbudowany jest z betonowych kafli, pełnych ubytków, dziur i nierówności. O jego remont upominają się mieszkańcy.

Wiceprezydent Janusz Nowak nie zaprzeczał, że parking wymaga naprawy:

- Rada podjęła uchwałę w sprawie zbycia tego terenu i tak naprawdę inwestowanie w parking dużych pieniędzy mijałoby się z celem. Ale póki on tam jest, póki funkcjonuje i jest wyznaczony znakami, należy go poprawić.

Podczas konferencji prasowej, na której Prezydent Wróblewski wraz z ze swoim doradcą Piotrem Żuchowskim obwieścili wiadomość o przeznaczeniu środków na wkład własny dla muzeum, pojawił się także temat rzeczonego parkingu. Włodarz Elbląga wyjaśnił, że nie ma środków na tę inwestycję:

- No na razie na to środków nie ma. Mówimy o projekcie dzisiaj, czyli to co zostało złożone w ramach projektu do samorządu wojewódzkiego, do Pana Marszałka. Są niektóre przedsięwzięcia, które budzą wątpliwości, czy te 3 miliony - chodzi o szereg wirtualnych przedsięwzięciach - to jest zasadny koszt do poniesienia, ale... Zakresu rzeczowego zmienić już nie można, bo on został już oceniony. Innym wyjściem jest wycofanie się z projektu.

To samo potwierdził Janusz Nowak:

- Plany poprawy były. Niestety, już ich nie ma. Przewidziane w przyszłorocznym budżecie pieniądze na remont zostały przesunięte na inny cel. Konkretnie na wkład własny miasta w projekt remontu elbląskiego Muzeum.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ cudzy
ponad rok temu ocena: 0%  3
po co lepiej spotykac sie pare razy w tygodniu i przejesc diety niz cos zrobic .I oni sa radnymi dla elblaga?? czy by sie napasc?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonimek1
ponad rok temu ocena: 33%  2
Lepiej wydać 500 000 PLN na badanie poziomu hałasu w mieście ! Patologia urzędnicza... Starówka, wizytówka Elbląga, a tylko parkomaty potrafili postawić.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
ponad rok temu ocena: 33%  1
teraz wszystkie nie zrealizowane inwestycje będą tłumaczone wkładem własnym na remont Muzeum. Najpierw był Park technologiczny, teraz parking. Co następne? Ładną wymówkę znalazły sobie władze miasta...
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.