› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Państwo chce zainwestować w infrastrukturę rowerową w Pieniężnie

› bieżące ponad rok temu    5.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 10 ocen 18 / 78%
A A A
Czy nowe ścieżki rowerowe będą odpowiednio umiejscowione?Czy nowe ścieżki rowerowe będą odpowiednio umiejscowione? fot. 

Tak można wywnioskować z dokumentu, który pojawił się w Biuletynie Informacji Publicznej. Wcześniej pisaliśmy, że ścieżki rowerowe mają powstać w Elblągu. Choć była wówczas mowa o tym, że decyzja o pozwoleniu na budowę ma zostać dopiero wydana, elblążanie ucieszyli się z przyszłej inwestycji. Ich radość podzielać będą wkrótce mieszkańcy oddalonego o ponad 60 km Pieniężna.

Obwieszczenie, o którym mowa, wydał Wojewoda Warmińsko-Mazurski na wniosek inwestora, czyli Zarządu Województwa w Olsztynie. Trasy rowerowe mają powstać w ramach zadania pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 504 w powiecie elbląskim" jako część projektu, zakładającego budowę ścieżek dla rowerów w Województwie Warmińsko-Mazurskim.

Pomysł jest niezwykle ciekawy. Mam tylko nadzieję, że nowe ścieżki rowerowe będą zaplanowane w taki sposób, by nie utrudniały jazdy, jak to się zdarza w wielu miejscach w mieście.

- mówi pan Jakub.

Wojewoda we wspomnianym pismie informuje, że inwestycja realizowana będzie wzdłuż ul. Królewieckiej. Warto nadmienić, że podobny dokument zamieszczono rok temu w lipcu, wtedy także podjęto działania, zmierzające do budowy ścieżek rowerowych wzdłuż wspomnianej ulicy.

Planowane umiejscowienie ścieżki rowerowej (działki nr 216 i 262). Źródło: portalmapowy.umelblag.pl

Kolejną inwestycję, która podobnie jak ta w Elblągu, wpisuje się w program "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – Województwo Warmińsko-Mazurskie", jest budowa ścieżek rowerowych w Pieniężnie.

Zostało wszczęte postępowanie o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania, „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 507 polegająca na budowie ścieżki rowerowej na terenie powiatu braniewskiego, miasto Pieniężno

- informuje w stosownym obwieszczeniu wojewoda Marian Podziewski. Rowerzyści już zacierają ręce

To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców Pieniężna, ale również dla rowerzystów, który będą chcieli odwiedzić to piękne miasto - zauważa Mariusz Bielecki, student. - Ja osobiście wpisałem już je na swoją wakacyjną rowerową trasę. Mam tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje mi planów.

Planowo ścieżka rowerowa ma przebiegać wzdłuż ulic: Kolejowej i Sienkiewicza, które łączą się z ul. Generalską (DW 507). Tędy ścieżka ma być poprowadzona aż do ul. Sienkiewicza.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zzorient
ponad rok temu ocena: 40%  10
Te ścieżki to pewnie część wielkiego projektu Wschodniego Szlaku Rowerowego. Tu jest mapka - szlak ma biec spod Elbląga wzdłuż granicy z Obwodem Kalinigradzkim, Litwą, Białorusią, Ukrainą i zawijać w Góry Świętokrzyskie: http://greenvelo.pl/pl/interak... Dla Pieniężna, Elbląga czy innych miejscowości to szansa na turystyczne rozruszanie regionu. Lokalne władze powinny ten projekt uwzględnić w swoich planach i pomyśleć, jak ten program wykorzystać. Cała inwestycja to grubo ponad 200 milionów (bliżej 300) finansowanych w dużej mierze przez UE.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ igo
ponad rok temu ocena: 0% 9
"turystyczne rozruszanie". Śmiechu warte
~ bigi
ponad rok temu ocena: 29%  8
Już to lewackie rowerowe lobby dotarło nawet tutaj. I znowu miliony pójdą w błoto, tzn, w ścieżki na pole. Jak na razie to nie jesteśmy na tyle bogaci żeby wydawać pieniądze na takie rzeczy, ale przecież nikt nie będzie wydawał swoich...
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwerty
ponad rok temu ocena: 60%  7
Spojrzałem na ten portal mapowy portalmapowy.umelblag.pl i link z komentarza @bikera i ścieżka będzie poprowadzona nie do końca tak jak na zamieszczonej mapie. W sumie to będą dwie ścieżki. Jedna od pierwszego domu na Dąbrowie przy wjeździe z Elbląga i dalej do ulicy Grabowej (obręb 29 – działki nr: 216, 229/1). Druga (działki nr: 162, 230) pokrywa się z czerwonym szlakiem - przed leśniczówką na końcu Bukowej, przez skrzyżowanie z Królewiecką (gdzie połączy się z pierwszą ścieżką) i w dół Leszczynową aż do lasu. Fajnie, że ścieżki powstaną, z drugiej strony szkoda, że dojazd do Elbląga omijający ulice będzie dalej tylko przez Bażantarnię. Z Leszczynowej szlak prowadzi do Jagodowej, na której jest nowa wiata - niestety Lasy rozebrały na na tej trasie drewniany mostek i przejazd rowerem jest utrudniony.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biker
ponad rok temu ocena: 33%  6
Chodzo o 50 metrów drogi rowerowej wzdłuż DW 504 w związku z budową Trasy Rowerowej Polski Wschodniej Green Velo. http://www.olsztyn.uw.gov.pl/i...
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
ponad rok temu ocena: 0%  5
a kiedy można będzie legalnie przejechać rowerem po chodniku od Rawskiej po Bema do Centrum . Ulice pelne aut i niebezpieczne ,a chodniki puste ,ale brak pomyslu w Ratuszu by namalować znak roweru
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pil
ponad rok temu ocena: 25%  4
tylko w którym miejscu Królewiecka jest długa
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 17% 3
Pawełek olewa czytelników
~ domin
ponad rok temu ocena: 20% 2
Jan, po czym wnosisz, że olewa? Przecież masz mapkę z zaznaczonym fragmentem Królewieckiej. Czego Ci więcej potrzeba?
~ Jan
ponad rok temu ocena: 33% 1
Ale ja na mapce nic nie widze i czy musze w art. Powino pisać jaki to odcinek i na jakiej wysokości albo gdzie .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.