› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Otwarte spotkanie w sprawie remontów dróg 503 i 504. Prace drogowe zostały wznowione

› bieżące ponad rok temu    17.02.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Otwarte spotkanie w sprawie remontów dróg 503 i 504. Prace drogowe zostały wznowione

Wznowione zostały prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503. Obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa wzdłuż ulic Browarnej oraz Pocztowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Krótką. 21 lutego 2013 roku, w Ratuszu Staromiejskim o godzinie 17:30 odbędzie się także otwarte spotkanie w sprawie kolejnych etapów przebudowy dróg wojewódzkich 503 i 504. 

- Jeśli pozwoli na to pogoda, w najbliższym miesiącu zostaną zdemontowane tory tramwajowe oraz zostaną zakończone roboty rozbiórkowe wzdłuż ulicy Browarnej, na odcinku od Trasy Unii Europejskiej do ulicy Grażyny.-  informuje Katarzyna Swisłocka, pełnomocnik inżyniera kontraktu. 

Ponadto w lutym prowadzone będą następujące prace związane z realizacją projektu: wykonanie spawów termitowych szyn na torowisku wzdłuż ul. Browarnej, regulacja torów w ul. 1 Maja, wykonanie przejazdów przez torowisko na skrzyżowaniach ulic Pocztowej z 1 Maja, Armii Krajowej i Królewiecką, ułożenie kabli oświetleniowych wzdłuż Trasy Unii Europejskiej, usunięcie kolizji energetycznych w ul. Królewieckiej, usunięcie kolizji teletechnicznych przy ul. Pocztowej, Browarnej (na wysokości zajezdni tramwajowej oraz na odc. Trasa Unii/ul. Grażyny), położenie sieci wodociągowej w ul. Obrońców Pokoju oraz ul. Krótkiej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż ulic Browarnej oraz Krótkiej, prace brukarskie na ulicach 1 Maja i Robotniczej, przygotowywanie podłoża do dalszych prac na ul. Pocztowej.

Przedsięwzięcie przewiduje powstanie nowych rond w Elblągu. Jedno u zbiegu ulic Robotniczej, Pocztowej, Teatralnej. Przechodząc przez obecne skrzyżowanie, można już zobaczyć zarys przyszłego ronda. Drugie rondo powstanie w miejscu obecnego skrzyżowania ulic Browarnej, Brzeskiej i Trasy Unii Europejskiej.

Projekt pn. "Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga - etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju" wpisuje się w wieloletni, kompleksowy program rozwoju infrastruktury komunikacyjnej Elbląga, która jest niezbędnym czynnikiem warunkującym rozwój społeczno-gospodarczy miasta. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się także do poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego oraz mieszkańców budynków zlokalizowanych wzdłuż modernizowanych ulic a także wzmocnienia konstrukcji drogi i poprawę parametrów ruchu.


21 lutego 2013 roku, w Ratuszu Staromiejskim o godzinie 17:30 odbędzie się także otwarte spotkanie w sprawie kolejnych etapów przebudowy dróg wojewódzkich 503 i 504. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.