› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Oszczędzanie od nowego roku? Zacznij od OC

› bieżące ponad rok temu    4.12.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oszczędzanie od nowego roku? Zacznij od OC

Obecnie wiele się mówi o tym, że od nowego roku musimy zacisnąć pasa. Coś w tym jest. Nie mamy jednak pojęcia, jak tego dokonać, na czym można zaoszczędzić oraz czy jest to takie proste. Od czego najlepiej zacząć? Zacznijmy od ubezpieczenia OC.

Czy na ubezpieczeniu OC można w ogóle zaoszczędzić?

Jak najbardziej na ubezpieczeniu możemy zaoszczędzić. Problem jest w nas samych. Tak naprawdę, zamiast przyłożyć się do wyboru ubezpieczenia, to stawiamy na pierwsze lepszą polisę, która w rzeczywistości nie tylko jest droga, ale także ma niski zakres ochrony. Jest to nie do przyjęcia. Spontaniczne decyzje możemy podejmować w sytuacji, w której wybieramy, co zjemy w restauracji na obiad, ale nie w przypadku tak ważnej kwestii.

Przypomnijmy, że umową ubezpieczenia wiążemy się na rok. Nie jest to zatem krótki okres. Wręcz można powiedzieć, że jest to okres bardzo długi. Chcielibyśmy być zadowoleni z ochrony, którą nam daje wykupione przez nas ubezpieczenie. Polecamy na pewno odwiedzenie strony https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenia-oc/. Na niej nie tylko zapoznamy się ze wszelkimi informacjami odnośnie polisy OC, ale także na tematy innych ubezpieczeń komunikacyjnych.

Dowiemy się także, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Jak to jest możliwe? Kluczem do sukcesu w zakupie tańszego ubezpieczenia jest na pewno porównywanie poszczególnych ofert. Nie wybierajmy pierwszej z brzegu. Pomocna okaże się porównywarka ubezpieczeń.

Jak to działa?

  • Wpisujemy wszelkie dane, o które jesteśmy proszeni,
  • Wybieramy ubezpieczenia, którymi jesteśmy zainteresowani,
  • System przygotowuje dla nas ofertę ubezpieczeń, spośród których należy wybrać to jedno jedyne.

Warto na pewno poznać szczegóły każdej z oferty, która się nam wydaje interesująca. Szczegółów nie musimy poszukiwać na stronach internetowych u konkretnych ubezpieczycieli. Gdy klikniemy sobie „szczegóły”, to oferta rozszerzy się nam na tej samej stronie. Wspaniała sprawa, ponieważ jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu.

A może ubezpieczenie w pakiecie?

Gdy wybierzemy sobie już ofertę dla nas najkorzystniejszą pod względem samej ochrony, jak i także pod względem ceny, to powinniśmy także pamiętać o tym, aby w miarę możliwości połączyć ubezpieczenia w pakiety. Co to oznacza?

Oznacza to, że możemy zdecydować się u jednego ubezpieczyciela nie tylko na kilka ubezpieczeń komunikacyjnych, na przykład OC, AC i NNW, ale także możemy u niego ubezpieczyć swoje mieszkanie, czy też zdecydować się na ubezpieczenie na życie. Dlaczego jest to takie ważne i istotne? Dzięki temu otrzymamy cenę pakietową. Będzie to cena korzystniejsza, niż w sytuacji, w której chcielibyśmy kupić każde ubezpieczenie osobno. Gdy porównamy sobie te ceny, to będziemy w niemałym szoku. Coś w tym jest.

Jak widać na załączonym obrazku, jest kilka możliwości, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Powinny się do nich wszyscy przekonać, aby rzeczywiście oszczędności były możliwe także w praktyce, a nie tylko w teorii. Zapamiętajmy sobie to i dążmy do tego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.