› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Opony zimowe, czy tanio znaczy dobrze?

› poradnik ponad rok temu    17.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Opony zimowe, czy tanio znaczy dobrze?

Umiejętności i cena to nie wszystko! Wielu kierowców decyduje się na tanie opony w nadziei, że zaoszczędzą parę złotych. Niska świadomość ważności stosowania opon zimowych wysokiej jakości sprawia, że co roku na drogach ginie niepotrzebnie mnóstwo osób. Warto zastanowić się, czy cena za opony zimowe to najważniejszy czynnik, na który powinien zwracać uwagę kierowca.

Prawda jest taka, że dobre opony zimowe, dostać można po cenie dopiero znacznie wyższej, niż ich tańsze odpowiedniki. Kupując opony w hipermarketach i wybierając nieznane produkty od dziwnych producentów, ale po niskich cenach, sami narażamy się na niebezpieczeństwo. Nawet najlepsze umiejętności jeżdżenia samochodem nie pomogą kierowcy, który ma niesprawny samochód. Istotą problemu wyboru opon jest brak zdecydowania, jeśli chodzi o rolę tego elementu wyposażenia. Opony zimowe, tak jak i letnie, powinny być doskonale dopasowane do panujących warunków atmosferycznych.

Testy opon Chcąc w pełni świadomie wybrać bezpieczne, profesjonalne opony zimowe, dobrze jest poszukać rzetelnych testów opon, przeprowadzonych przez profesjonalistów i fachowców od bezpieczeństwa samochodowego. Tylko rzetelne rozeznanie w internecie informacji np. na opony zimowe test, potwierdzi czy dany produkt nadaje się do bezpiecznego stosowania przez kierowców, czy też powinien zniknąć z półek sklepowych.

Prawda jest taka, że nie ma możliwości wyprodukowania bezpiecznych i nowoczesnych opon zimowych w niskiej cenie. Z tego względu, bezpieczeństwo na drodze kosztuje. I, mimo niechęci wielu kierowców, naprawdę warto za nie płacić. Tylko korzystanie z dobrego sprzętu, w pełni sprawnego samochodu, można mieć pewność, że reszta zależy od umiejętności kierowcy. Stosując dobre opony zimowe, jak i letnie, trudno o wypadek z powodu poślizgu lub utraty kontroli nad pojazdem. Likwidując te niebezpieczne czynniki można doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze w znacznym stopniu.

Jak wybrać? Wybór opon zimowych jest bardzo ważny. Dlatego warto zwrócić uwagę na profesjonalne testy, jak i opinie o oponach zimowych, które znaleźć można w sieci. Z opiniami ekspertów można zapoznać się także korzystając z pomocy osób w warsztatach samochodowych, czy profesjonalnych punktach wymiany opon. Bardzo prawdopodobne, że przeciętny kierowca nie potrafi na pierwszy rzut oka rozpoznać dobrej jakości opony i kupi produkt, który bardziej mu na dłuższą metę zaszkodzi, niż pomoże. Z tego względu skorzystanie z pomocy zewnętrznych osób, znających się na temacie opon, będzie doskonałym, rozsądnym wyjściem.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.