› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Olsztyn. Elbląski policjant najlepszy w kierowaniu ruchem

› policja ponad rok temu    22.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
st. sierż. Bartłomiej Wróbel z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu,st. sierż. Bartłomiej Wróbel z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu, fot. KMP w Elblągu

Mamy najlepszego policjanta ruchu drogowego w województwie. Po jednodniowych zmaganiach poznaliśmy najlepszego z najlepszych. Dziewiętnastu policjantów, pięć konkurencji i miano najlepszego policjanta ruchu drogowego A.D 2018 należy do sierż. sztabowego Cezarego Piotrowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Trzecie miejsce w zmaganiach zajął natomiast st. sierż. Bartłomiej Wróbel z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Od kilku lat zawody policjanta ruchu drogowego Warmii i Mazur odbywają się na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W czwartek (19.07.2018) dziewiętnastu najlepszych policjantów drogówki reprezentujących wszystkie powiaty naszego regionu zbierało punkty w pięciu zadaniach konkursowych.

Po uroczystym rozpoczęciu i rozlosowaniu numerów startowych policjanci rozpoczęli pierwszą konkurencję, a zarazem jedyną część teoretyczną.

Pierwsza konkurencja K – 1. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, składający się z 40 pytań, w szczególności ustaw: kodeks ruchu drogowego, o kierujących pojazdami, kodeks karny, kodeks wykroczeń, a także innych przepisów szczegółowych.

Konkurencja K – 2. Strzelani z broni krótkiej, z dobiegiem, która odbyła się na strzelnicy WSPoL w Szczytnie.

Konkurencja K – 3. 19 policjantów ruchu drogowego wchodzi po kolei na skrzyżowanie i za pomocą gestów kierują ruchem. Najbardziej widowiskową konkurencją jest właśnie  kierowanie ruchem na skrzyżowaniu. Tu najlepszy okazał się elbląski policjant st. sierż Bartłomiej Wróbel.

Konkurencja K – 4 to jazda sprawnościowa motocyklem po placu, która polega na przejechaniu wyznaczonego toru.

Konkurencja K – 5 jest to przejazd samochodem osobowym po oznaczonym torze i przebiegnięcie ok. 100 metrów.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.