› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Olszewski: "Brak uchwały o garażowcu to zbrodnia"

› inwestycje drogowe ponad rok temu    25.11.2016
Grażyna Wosińska
komentarzy 10 ocen 2 / 100%
A A A
Olszewski:  fot. Maciej Markowski

Radni kłócili się o garażowiec, który miałby powstać między ulicą Bednarską, a Studzienną. Jedni uważali, że to fatalny pomysł, inni, że wreszcie nie będzie problemu z parkowaniem na Starym Mieście. Ostatecznie uchwała przeszła, jednak nie przesądza ona, że garażowiec powstanie.

Radni podczas wczorajszej sesji mieli odmienne zdania, na temat jak rozwiązać problem parkowania na Starym Mieście. Witold Wróblewski prezydent Elbląga uważał, że najlepszym terenem jest ten pomiędzy ulicą Bednarską, a Studzienną.

Tylko w tym miejscu możliwa jest budowa garażowca bez zastosowania wind. Inwestorzy nie są skłonni do tego rozwiązania. Uchwała nie przesądza, że będzie garażowiec. Teraz jest właśnie czas na dyskusję jak rozwiązać problem parkowania na Starym Mieście

wyjaśniał Witold Wróblewski.

Przeciwnego zdania był radny Robert Turlej.

Stare Miasto jest fatalnym miejscem na garażowiec. Wszędzie takie inwestycje są z dala od centrum miasta. Dobrą lokalizacją byłaby Wyspa Spichrzów. W konkursie na jej zagospodarowanie, były projekty, które przewidywały garażowce. Nie podejmujmy decyzji teraz

apelował Turlej.

Radny Zdzisław Olszewski nie zgodził się z przedmówcą.

Wycofanie tej uchwały to byłaby zbrodnia. Widziałem właśnie w centrum Düsseldorfu garażowiec. Tak samo mogłoby być w Elblągu. Stare Miasto potrzebuje miejsc do parkowania, mieszkańcy dopominają się rozwiązania tego problemu od dawna

przekonywał radny.

Radni głosowali wniosek o wycofanie uchwały z porządku obrad. 9 radnych było za, 14 przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Głosowanie samej uchwały miało inny wynik: 15 głosów za, 6 przeciw, a 3 wstrzymały się od głosu. Uchwała zatem przeszła. Co ciekawe radny Olszewski głosował przeciw. Była to zwykła pomyłka.

Witold Wróblewski narzekał, że gdyby nie wykonano wizualizacji garażowca z 890 miejscami, uchwała nie budziłaby kontrowersji. Wizualizację za 4,7 tys. złotych wykonała Pracownia Architektury Oficyna.

 

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nosnfdoif
ponad rok temu ocena: 0%  10
OLszewskim sie nie prejmujcie - i tak żadnego garażowca już nie doczeka. To zadanie o kilkuletniej perspektywie (sama zmiana planu to 2 lata)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hendrix
ponad rok temu ocena: 33%  9
Stary piernik się nagadał, a potem... pomylił w głosowaniu. LOL. Gada o tym Dusseldorfie, jakby to był jakiś rzeczowy argument. A na tysiącu starówek oprócz Dusseldorfu garaży nie ma i co? Czas na odpoczynek tego pana, już od dawna.
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 33%  8
Ci wszyscy Janusze, ktorych auta widac na zdjeciu to i tak nie bede parkowac na platnym parkingu!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gdf
ponad rok temu ocena: 33%  7
Olszewski podobno mieszka na Rybackiej...
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przem
ponad rok temu ocena: 50%  6
Garażowiec, owszem ale podziemny. Projekt trudny ale do zrobienia. Zrobić 2-3 kondygnacje, na nich postawić kamienice i nikt nie będzie tych garaży widział. Dziwię się, że jeszcze nikt na to nie wpadł.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ `tot
ponad rok temu ocena: 60%  5
Wszędzie wyprowadza się samochody ze Starego Miasta i zmniejsza ruch w takiej dzielnicy. Trzeba wpierw odpowiedzieć sobie na pytanie czy Stare Miasto ma być kolejną sypialnią Elbląga i wtedy jak najbardziej garażowiec powinien tam powstać czy to ma być miejscem koncertów, imprez, spotkań elblążan i wtedy należy oddać ten teren pieszym a takie projekty budować na jego obrzeżu.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 33%  4
ma być na wyspie spichrzów a nie w centrum starego miasta,nikomu glanc z dupy nie spadnie jak zostawi auto na wyspie spichrzów i przejdzie przez mostek do domu gdzie mieszka na starym mieście .A pan Olszewski niech nie mendzi niewiele widział w swoim życiu.
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwert
ponad rok temu ocena: 60% 3
hahahaha juz widze jak ludzie beda lazic kilometr na parking na wyspie spichrzow, swoja droga na wyspie spichrzow nie trzeba budowac garazowca - na warszawskiej jest pole wielkosci 3 boisk do pilki noznej, garazowiec ma racje bytu kiedy do dyspozycji jest mala powierzchnia, ludzie, ruszcie troche glowa...
~ .Nowoczesny
ponad rok temu ocena: 57%  2
Żeby nikt nie zapomniał , trzeba wyraźnie powtórzyć "to Radni PiS dążą do postawienia tego koszmaru architektonicznego na elbląskim Stary Mieście"!!! Szanowna Redakcjo proszę wyśledzić w imieniu jakiego biznesmena Radni PiS chcą oszpecić naszą najstarszą dzielnicę miasta?!
odpowiedz oceń komentarz 13 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwert
ponad rok temu ocena: 55% 1
z ta najstarsza dzielnica miasta to bym nie przesadzal, elblaska starowka to takie architektoniczne disco polo oparte na pseudokamienicach z gazobetonu , wiem to bo sam tam mieszkam...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.