› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Odwołanie przetargowe odrzucone. Torowisko wybuduje firma wybrana przez miasto

› inwestycje drogowe ponad rok temu    18.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Odwołanie przetargowe odrzucone. Torowisko wybuduje firma wybrana przez miasto  fot. archiwum elblag.net

Firma Tor Krak z Krakowa odwołała się od decyzji komisji przetargowej przyznającej kontrakt na budowę torowiska i trakcji elektrycznej konkurentowi z tego samego miasta – firmie ZUE. Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że Tor Krak nie ma racji. Odrzuconemu pozostaje batalia w sądzie okręgowym.

Kontraktem na budowę torowiska i trakcje tramwajowe na ul. Grota-Roweckiego oraz ul. 12 Lutego było zainteresowanych dziewięć firm. Komisja przetargowa odrzuciła dwie oferty. Z pozostałych siedmiu wybrała tę firmy ZUE z Krakowa. Zaproponowała ona nie tylko najniższą cenę 10,3 miliona zł, ale także 60 miesięcy gwarancji oraz to, że zatrudni przy inwestycji 5 bezrobotnych. Miasto było zdecydowane wydać prawie 13 milionów zł. Firma zobowiązała się wykonać inwestycję do 30 września 2017 roku.

Decyzja komisji przetargowej była nie w smak firmie Tor Krak z Krakowa. Zarzucała jej źle zabezpieczone wadium oraz, że wygrała firma, która nie spełniała warunków zamawiającego. Przesłała więc odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta nie miała wątpliwości.

Odwołanie jest niedopuszczalne z powodów formalnych

- wyjaśnia Magdalena Grabarczyk, wiceprezes KIO.

Tor Krak może tylko szukać sprawiedliwości w sądzie okręgowym. Może też złożyć skargę prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Jednak nie są to przeszkody, by firma realizowała kontrakt.

Na zakres zamówienia składa się: budowa układu torowego wraz z odwodnieniem w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa sieci trakcyjnej w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa peronów przystanków tramwajowych, budowa kabli trakcyjnych na odcinku od stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej do granic przebudowy drogi wojewódzkiej nr 504, przebudowa stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej, przebudowa skrzyżowań ulic: 12 Lutego - Grota-Roweckiego - Armii Krajowej oraz 12 Lutego - Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska – Płk. Dąbka, budowa i przebudowa sygnalizacji świetlnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także zagospodarowanie terenów zieleni.

Pieniądze na inwestycję będą pochodziły nie tylko z kasy miasta, ale z funduszy unijnych czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Będzie to ponad 9 milionów złotych.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.