› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Odpicuj swoją skórę na błysk

› poradnik ponad rok temu    2.12.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Odpicuj swoją skórę na błysk

Przyjęło się uważać, że skórzaną tapicerkę niezwykle łatwo wyczyścić. Nie jest to jednak w 100% prawda, gdyż prawidłowa pielęgnacja skóry wymaga przejścia przez szereg etapów. Jak zatem prawidłowo zadbać o skórę, by ta wyglądała pięknie i służyła właścicielowi przez lata?

Teoretycznie, tapicerka ze skóry nie powinna być dla właściciela zbyt wymagająca. Jak to jednak w życiu bywa, nie wszystko jest takie, jakie jawi się na początku. Owszem, skórzana tapicerka nie wchłania substancji płynnych, w taki sam sposób jak robi to np. welur, przez co odchodzi jeden rodzaj problemu. Niestety, ta zasada nie tyczy się produktów takich jak ketchup i majonez, gdyż każdy z nich posiada w swoim składzie tłuszcz, który już na skórze tak ładnie nie wygląda. Jak często należy czyścić skórzaną tapicerkę? Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi. W końcu nie istnieje jedna konkretna data, która wyznaczałaby moment czyszczenia i pielęgnacji. Można jednak ten moment wyczuć. Dla osób, które nadal nie są pewne „kiedy” czyścić skórę, powinna to być wartość między dwoma a trzema miesiącami. Warto pamiętać, że zbyt częste czyszczenie skóry, może być dla tapicerki nie mniej szkodliwe, jak zbyt rzadkie. Ponadto, im tapicerka jaśniejsza, tym należy czyścić ją częściej. Jasne kolory znacznie lepiej uwidaczniają wszelkie niedoskonałości, co automatycznie przymusza do częstszego jej czyszczenia.

Tyle a propos samej teorii. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Czyszczenie skóry zawsze należy zacząć od odkurzania. W zależności od swoich możliwości można zrobić to w domu bądź na myjni samochodowej. Coraz więcej tego typu placówek posiada oddzielną część, wydzieloną specjalnie pod ten etap czyszczenia. By być pewnym dobrze wykonanej roboty, warto postarać się o dostanie się nawet do najgłębszych zakamarków samochodu. Niestety, pomimo usilnych starań, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszędzie będzie można się dostać. W związku z tym, przed nałożeniem na tapicerkę środków konserwujących, warto ją przeczyścić jeszcze strumieniem wody. Tym razem liczy się nie tylko ilość, ale i jakość. Skórę należy wyczyścić kompleksowo, ale nadmiar wody może tapicerce zaszkodzić, więc warto używać jej z rozwagą. Ostatni etap, to wspominane już wcześniej środki chemiczne. Oczywiście o ile nie chce się biec z płaczem do tapicera, warto dokładnie przeczytać informacje na etykiecie produktu. Nie każdy dostępny środek będzie dla posiadanej tapicerki odpowiedni. Wystarczy jeden źle dobrany środek, a skutki mogą być więcej niż niekorzystne. Od przebarwień, po złuszczenia, na pęknięcia kończąc. Wybierając odpowiednie środki dla ochrony tapicerki należy wykazać się dużą cierpliwością i wytrwałością. Jeżeli nie ma się jednego bądź drugiego, zawsze można poprosić o pomoc specjalistę ze sklepu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ClinicCarSpa
ponad rok temu ocena: 0%  1
Z tego artykułu można wywnioskować wszystko i nic. Zero konkretów ale to może i lepiej bo widać, że niestety osoba pisząca na temat czyszczenia i impregnacji tapicerki nie zbyt ma na ten temat wiedzę. Pierwsza sprawa.. żadnej wody! Skóra nie lubi wody, a tym bardziej pary! Czyścić skórę można nawet codziennie kwestia jest tego jak to robimy i czym. Co bardzo ważne, po każdym czyszczeniu impregnacja!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.