› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Odebrał pijanemu kluczyki i zadzwonił po policję

› bieżące 11 miesięcy temu    30.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kolejny przykład godny naśladowania, tym razem z Pieniężna. Mieszkaniec tej miejscowości ujął nietrzeźwego motorowerzystę, który po godz. 22.00 jechał ulicą Sienkiewicza w Pieniężnie. Młody cyklista miał ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz odpowie przed sądem za jazdę na podwojnym gazie.

Informację o nietrzeźwym motorowerzyście ujętym przez jednego z mieszkańców Pieniężna dyżury braniewskiej Policji otrzymał 29 czerwca po godz. 22.

Skierowany na miejsce policyjny patrol ustalił, że mieszkaniec zauważył jadącego ulicą Sienkiewicza motorowerzystę, który w pewnym momencie starcił panowanie nad pojazdem, skręcił i przewrócił się w zarośla. Zgłaszający chciał sprawdzić, czy kierujący nie potrzebuje pomocy, jednak na miejscu został przez niego znieważony. Zachowanie cyklisty wskazywało, że jest pod działaniem alkoholu. Interweniujący mężczyzna zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze przebadali 20-letniego motorowerzystę na zawartość alkoholu – w chwili kontroli miał ponad 1,5 ‰ alkoholu. Jak się okazało przed jazdą 20-letni mieszkaniec Pieniężna spożywał wino. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W każdym przypadku zatrzymywane są dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.