› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Obwodnica Elbląga do remontu

› inwestycje drogowe ponad rok temu    10.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Prace remontowe przeprowadzone zostaną m.in. na węźle RaczkiPrace remontowe przeprowadzone zostaną m.in. na węźle Raczki fot. elblag.net

W najbliższych dniach rozpocząć się powinien remont zniszczonych odcinków nawierzchni na obwodnicy Elbląga wzdłuż drogi S7. Naprawione zostaną trzy odcinki o łącznej długości ponad 600 m, zlokalizowane na węzłach Elbląg Wschód i Elbląg Południe (Raczki). Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu i wprowadzenia ograniczeń prędkości na remontowanych odcinkach.

Dwupasmowa i dwujezdniowa obwodnica Elbląga, wzdłuż drogi ekspresowej S7, została oddana do użytku w 2007 r. W ostatnich dwóch latach, na niektórych jej odcinkach prowadzono prace budowlane, związane z rozbudową węzła Raczki i połączeniem węzła Wschód z nowopowstałą drogą ekspresową z Elbląga do Pasłęka. W wyniku tych prac oraz wykonanego w przeszłości usuwania tymczasowego oznakowania poziomego, degradacji uległy niewielkie odcinki nawierzchni obwodnicy.

Do końca października tego roku zostaną one naprawione i zyskają nową nawierzchnię asfaltową. Roboty remontowe prowadzone będą na dwóch odcinkach jezdni prawej (w kierunku Warszawy) o łącznej długości 470 m, przed i na wiadukcie nad ul. Warszawską na węźle Elbląg Południe (Raczki). Nowa nawierzchnia ułożona zostanie także na 142 m odcinku jezdni prawej i lewej na węźle Elbląg Wschód (na wysokości zjazdu do Elbląga od strony Warszawy). Zakres prac obejmuje frezowanie starej nawierzchni, profilowanie oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej.

Inwestorem tego zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie. Wykonawcą inwestycji, która kosztować będzie ponad 435 tys. zł, będzie firma Skanska S.A. z Warszawy. Do podpisania umowy doszło 29 sierpnia.

W tym tygodniu olsztyński oddział GDDKiA podpisał również umowy na realizację drugiej w 2012 roku tury remontów odcinków dróg krajowych w województwie warmińsko-mazurskim.  Za kwotę 5,4 mln zł nową nawierzchnię zyska siedem odcinków o łącznej długości 7 km.

Jednym z nich będzie odcinek drogi nr 54 między Chruścielem a Braniewem. Nową nawierzchnię zyska jezdnia o długości 1030 m. 17 sierpnia doszło do podpisania umowy z wykonawcą robót, którym będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Braniewie. Wartość prac to ponad 865 tys. zł. Zakres zadania obejmuje: oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych, frezowanie nawierzchni bitumicznych, ułożenie warstwy ścieralnej i wykonanie oznakowania poziomego. Prace zakończą się najdalej do końca października.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.