› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

O co chodzi z tą klimatyzacją? Profesjonalny serwis w Elblągu!

› bieżące ponad rok temu    1.07.2014
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 9 / 100%
A A A
O co chodzi z tą klimatyzacją? Profesjonalny serwis w Elblągu!

Upalne dni, wysokie temperatury, wyjazdy wakacyjne z rodziną i znajomymi – taki właśnie okres jest tuż przed nami. Przed wyjazdem warto zadbać o klimatyzację – system, który nie tylko poprawia komfort podróżowania, ale i również nasze bezpieczeństwo. Nie dajmy nabić się w butelkę – sprawdź co powinien sprawdzić mechanik przed uzupełnieniem czynnika.

Co zrobić, gdy nasza klimatyzacja odmówiła współpracy?

Na początku poznajmy zasadę działania klimatyzacji. Jeżeli w układzie systemu brakuje gazu (czyli czynnika chłodzącego) to jasną sprawą jest, że gdzieś występuje pewnego rodzaju nieszczelność lub dziura (mniejsza tudzież większa). Konsekwencją wycieku czynnika jest również wyciek oleju z sprężarki, czyli głównego urządzenia w całym systemie klimatyzacji. Oznacza to jedno – jeżeli w porę nie załatamy nieszczelności, to tylko kwestią czasu pozostaje zatarcie sprężarki.

W wielu przypadkach serwisanci w takich przypadkach wyłącznie uzupełniają brakujący czynnik. To poważny błąd! Na początku niezbędną rzeczą jest zlokalizowanie nieszczelności i jak najszybsze jej usunięcie. Dopiero później możemy uzupełnić czynnik.

Jak zlokalizować nieszczelność lub dziurę?

Jest to proste tylko w przypadku, gdy mamy do czynienia z dużą dziurą. Wtedy możemy zastosować technikę wytworzenia podciśnienia i wykonać azotową próbę szczelności. Ale uwaga! Napełnienie układu azotem nawet do 25 Bar może nie pokazać mniejszej dziury lub nieszczelności. Może dojść do sytuacji, kiedy w chwili pomiaru nie odnajdziemy źródła przecieku, a po tygodniu... czynnik chłodzący magicznie „wyparuje” z układu. W tym momencie wracamy do początku.

Żeby dogłębnie sprawdzić gdzie jest nieszczelność, nawet ta najmniejsza, musimy udać się do profesjonalnego serwisu klimatyzacji. Dopiero tam, po dogłębnych oględzinach i zastosowaniu odpowiedniego sprzętu dana dziura może zostać zlokalizowana.

Warto się nad tym zastanowić, zanim po raz kolejny pojedziemy do serwisu aby tylko „nabić” system. Może nam się to udać 2, 3, nawet 4 razy. Każdorazowo zapłacimy około 100 zł. Tanio, szybko, wygodnie, a klimatyzacja chłodzi. Problem może zaistnieć, gdy pojedziemy po raz piąty, a wtedy okaże się, że do remontu mamy cały system. Wtedy w serwisie możemy zostawić nawet 1500 zł.

Olej w klimatyzacji samochodowej? Niemożliwe!

A tak naprawdę jest tak samo ważny, jak olej silnikowy. Dzięki zastosowaniu prawidłowego smarowania, zgodnego z zaleceniami producenta możemy uniknąć olbrzymich wydatków związanych z naprawą wspomnianej wcześniej sprężarki. Olej do sprężarki różni się lepkością, istnieje również podział na mineralne oraz syntetyczne. Wystrzegajmy się olei uniwersalnych zgodnie z zasadą „jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”.

Klimatyzacja samochodowa istnieje na rynku już od kilkudziesięciu lat, jednak w dalszym ciągu ewoluuje jak każda dziedzina motoryzacyjna. Warto zapoznać się z nowymi technologiami i skorzystać z profesjonalnego serwisu, dzięki któremu nie będziemy musieli w pewnym momencie wydawać ponad 1000 zł na jeden układ.

Profesjonalny serwis klimatyzacji w Elblągu zaprasza
ul. Grunwaldzka 2 (za Nomi), tel. 55 236 12 98
www.marpol.elblag.net

My serwisujmy klimatyzację samochodową... a nie tylko dobijamy gaz!


--------------------------- artykuł płatny ---------------------------

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ R134a
ponad rok temu 1
Kolego dziurę to ma Zośka a klimatyzacja ma nieszczelność.Co do reszty to się zgadzam.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.