› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

NURD - działania skierowane na osoby piesze

› policja ponad rok temu    15.03.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania NURD a więc te dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych.

Podczas działań skontrolowano 143 samochody oraz wylegitymowano 184 osoby. Policjanci ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych. Było to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa na oznakowanym przejściu. Zwracano również uwagę na wykroczenia popełniane przez samych pieszych. W tym przypadku było ich 39. W dużej większości to: przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz wchodzenie pod nadjeżdżający pojazd. W 98 przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem karnym. Było tak za każdym razem gdy wykroczenie było rażące i wpływało na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dodatkowo policjanci przeprowadzili ponad 200 badań na zawartość alkoholu. Ukarali 4 osoby piesze za brak elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz zatrzymali do kontroli jednego kierującego autem, który nie posiadał uprawnień. W tym przypadku za wspomniane wykroczenie grozi mandat w wysokości 500 złotych lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.