› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

"Nowe przepisy są beznadziejne" - młodzi kierowcy z 2-letnim okresem próbnym

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    19.11.2015
Ines Kuraś
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. arch.elblag.net

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w celu zmniejszenia liczby wypadków drogowych wprowadza nowe rozwiązania. Nowi kierowcy zostaną objęci kontrolą. Kontrola będzie trwała dwa lata, a przepisy są bardzo restrykcyjne.

Najtrudniejszy, najbardziej kontrolowany będzie okres pierwszych 8 miesięcy od momentu uzyskania prawa jazdy. W tym czasie młodzi kierowcy nie będą mogli przekroczyć prędkości 50 km/h w terenie zabudowanym i 80 km/h poza nim, a także 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej.

Nowe przepisy wprowadzają również obowiązek wzięcia udziału w dodatkowym szkoleniu. Szkolenie te będzie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a młody kierowca będzie musiał przystąpić do niego pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania dokumentu uprawniającego do prowadzenia auta.

Jak podaje gazetaprawna.pl, dodatkowo w okresie próbnym obowiązywać będzie zakaz podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy (dotyczy to także prowadzenia działalności gospodarczej we wskazanym zakresie).

Nowa ustawa wprowadza również zaostrzenie przepisów wobec młodych kierowców. Osoby, które dopuszczą się w okresie dwóch lat od uzyskania prawa jazdy jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji np. spowodowanie wypadku drogowego bądź trzech wykroczeń polegających na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, będą prowadziły po w stanie po spożyciu alkoholu lub przekroczą prędkość powyżej 30 km/h wówczas dokument prawa jazdy zostanie im zabrany.

Nowe rozwiązania będą obejmować od stycznia 2016. Ustawa o kierujących pojazdami ma wejść w życie 4 stycznia 2016 roku. Co sami zainteresowani sądzą o nowych przepisach? Zapytaliśmy elblążan, którzy są w trakcie kursu na prawo jazdy.

Uważam, że nowe przepisy są beznadziejne. Najpierw ośrodku ruchu drogowego powinny być dostosowane do nowych przepisów, a potem powinny obowiązywać kierowców. Poza tym jest to też niesprawiedliwe, bo nie zawsze młodzi kierowcy „szaleją” i jeżdżą nie ostrożnie. Wypadki powodują również „doświadczeni” kierowcy, którzy najczęściej jeżdżą na pamięć i nie zwracają uwagi na znaki czy przepisy

– przyznaje 22-letnia Monika.



Jestem w trakcie robienia prawa jazdy kat. A. Uważam, że część z tych przepisów jest głupotą. Jednak podoba mi się ten dotyczący poślizgów. Szkoda, że nie było go jak ja zdawałem kurs na samochody osobowe. Młodzi ludzie często nie wiedza jak zachować się, gdy wpadną w poślizg

– dodaje 28-letni Krzysztof.

A wy co sądzicie o nowych przepisach? Będą skuteczne?

 

źródło: gazetaprawna.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 2
    OBOJĘTNY
  • 1
    SMUTNY
  • 1
    WKURZONY
  • 3
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pieszy
ponad rok temu ocena: 0%  3
Popieram nowe przeoisy w całej rozciągłości
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bezsens
ponad rok temu ocena: 0%  2
Straszna głupota. Jeżeli ograniczają coś młodym kierowcom, to tak samo powinni ograniczyć odpowiedzialność, np. w razie kolizji. Albo pełne prawa i pełna odpowiedzialność, albo niech darują sobie te głupie wymysły nic nie dające. Głównym problemem są pijani kierowcy oraz brawura i z tym trzeba walczyć. W ten sposób co wymyślili napewno nie poprawią sytuacji.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kalkulator
ponad rok temu ocena: 25%  1
Mam prawko już kilkanaście lat i dla mnie nowe przepisy, to paranoja. Po co te ograniczenia. Przecież, jak "młody" będzie jechał 80 km/h, to non-stop ktoś będzie siedział mu na ogonie. Zestresuje się nie tylko początkujący kierowca, ale też masa "starych", których będzie spowalniał. A ograniczenie pracy zarobkowej, to już kompletna bzdura. To tak jakby po studiach przez 8 miesięcy nie mógł iść do pracy związanej z kierunkiem kształcenia.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.