› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nowa ścieżka rowerowa kosztem torów linii tramwajowej?

› bieżące ponad rok temu    2.10.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 5 ocen 5 / 60%
A A A
Nowa ścieżka rowerowa kosztem torów linii tramwajowej? fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Pisaliśmy już o jednej interpelacji zgłoszonej przez Sławomira Kulę podczas ostatniej sesji Rady Miasta, który wskazywał na przyjrzenie się kosztom budowy kontrapasów. Nie była to jednak jego jedyna propozycja jaką przedstawił pozostałym radnym i prezydentowi Wilkowi. Omówił ideę polegającą na likwidacji jednego z torowisk tramwajowych przy Marymonckiej.

Dojazd do Bażantarni był możliwy tramwajem albo samochodem. Na ul. Marymonckiej ruch tramwajów obecnie się nie odbywa. Są tam jednak dwa torowiska. Według radnego wystarczy tylko jedno. - Składam wniosek o likwidację jednego toru, od ulicy Królewieckiej do pętli w Bażantarni. Na tym odcinku nie dochodzi do mijanki tramwajów. Pozwoliło by to na poszerzenie ulicy Marymonckiej o odcinek 700 metrów. Jak wskazuje radny byłoby również miejsce na powstanie ścieżki rowerowej od skrzyżowania Królewieckiej z Marymoncką do Sybiraków (1200 metrów). Dzięki temu znacznie powiększyłaby się długość ścieżek rowerowych w Elblągu. - Taki układ trasy stworzyłby bezpieczny szlak rowerowy do Bażantarni dla mieszkańców osiedli Zawada, Nad Jarem, Kamionka oraz Na Stoku – wymienia Kula.

Co na ten temat sądzi prezydent? Jednoznacznej odpowiedzi jeszcze podczas sesji Rady Miasta nie przekazał, jednak analizując jego słowa można się domyślić jaka ona będzie. - Nie chciałbym niczego robić kosztem komunikacji tramwajowej - oznajmił Jerzy Wilk.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ OFICER ROWEROWY
ponad rok temu ocena: 60%  5
Na ulicy Marymonckiej w ogóle nie ma potrzeby ddr, bo to droga lokalna i rowery mogą jeździć po ulicy normalnie. Najwyżej można tam wprowadzić strefę ruchu uspokojonego i tyle. Budować należy tam gdzie to jest potrzebne. Linie tramwajowe należy rozwijać a nie zwijać.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 607
ponad rok temu ocena: 0%  4
Bardzo dobry pomysł! I nie będzie zrealizowany kosztem komunikacji tramwajowej. Tramwaje i tak się tam nie mijają, a dodatkowe miejsce na poszerzenie pasów dla samochodów tylko podniesie bezpieczeństwo i płynność jazdy - zwłaszcza zimą. Pas dla rowerzystów też by się przydał, ale nie jest to priorytet - po poszerzonym odcinku Marymonckiej rowerzyści też mogą jeździć.
odpowiedz oceń komentarz 0 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ikiv
ponad rok temu ocena: 63%  3
nastepny oszołom
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dzd
ponad rok temu ocena: 0%  2
Pomysł jest niegłupi - dwa samochody mijają się tam z trudem. Gdyby jeszcze wydłużyć ten jeden tor aż pod muszlę koncertową... To by było coś!
odpowiedz oceń komentarz 0 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yataman
ponad rok temu ocena: 70%  1
Kula .... odrazu widac ze z rowerami to ty nie masz nic wspolnego. Jesli ta pozal sie boze sciezka rowerowa ma wygladac tak jak te czerwone chodniki z kostki ktore sa w calym miescie to lepiej daj sobie siana! I tak nikt nie bedzie z tego korzystal. Zajmij sie lepiej facet wraz z oficerem rowerowym obnizaniem kraweznikow na ul legionow i zobacz jak nierowna i pozapadana stala sie ta czerwona kostka. Drugim zadaniem jakie dla ciebie mam jest interwencja w sprawie oswietlenia ulicy sybirakow. Dlaczego nie swieca sie tam lampy? wieczorami biega i ejzdzi na rowerach mnostwo osob a oswietlenie podniosloby bezpieczenstwo.Widze rosnie nam kolejny celebryta. najpierw turlej,kosecka, czyzyk a teraz kula i tak sie turlaja od wyborow do wyborow a efektow zadnyc h
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.