› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nocne wyścigi samochodowe w Elblągu. Mieszkańcy zbulwersowani

› bieżące ponad rok temu    12.09.2013
Joanna Siudak
komentarzy 12 ocen 25 / 64%
A A A
Nocne wyścigi samochodowe w Elblągu. Mieszkańcy zbulwersowani fot. Konrad Kosacz

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radny SLD Ryszard Klim poruszył kwestię organizowania wyścigów na ulicach Elbląga. Droga bez zakrętów, która prowadzi do Próchnika stała się ulubionym miejscem dla amatorów szybkiej jazdy. Mieszkańcy narzekają na bezpieczeństwo w tym rejonie. Policja zapowiada: będzie więcej kontroli prędkości na ulicy: Fromborskiej i Królewieckiej.

Trasa zaczynająca się na ulicy Fromborskiej, prowadząca aż do Próchnika stała się torem wyścigowym dla kierowców z Elbląga i Braniewa. W godzinach nocnych kierowcy urządzają na wskazanym odcinku drogi, wyścigi samochodowe Nie tylko mieszkańcy domów znajdujących się w bliskim sąsiedztwie opisywanego terenu, ale też elblążanie z osiedla Nad Jarem, skarżą się na hałas silników i palenie opon. Jak informuje nas osoba, która zaobserwowała problem na Fromborskiej – Kierowcy zasłaniają tablice rejestracyjne aut. Rozpędzają się do niebanalnych prędkości. Czują się całkowicie bezkarni. Problem istnieje już od dwóch lat. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt nie chce ruszyć sprawy.

Sprawą zainteresowali się jednak politycy. Na bezpieczeństwo przy ulicy Królewieckiej zwrócił uwagę radny Sławomir Kula z SLD. Na tej trasie kierowcy również notorycznie rozwijają prędkość. Brakuje kontroli prędkości.

Zwróciliśmy się do asp. Krzysztofa Nowackiego oficera prasowego KMP w Elblągu z pytaniem o  bezpieczeńśtwo na wskazanych odcinkach.

- Nie odnotowujemy tam dużo większej ilości zdarzeń drogowych w porównaniu z innymi długimi ulicami na terenie Elbląga. Na ulicy Fromborskiej oraz Królewieckiej prowadzone są również kontrole pojazdów przez policjantów z ruchu drogowego. Podczas działań wykorzystywany jest m.in. fotoradar. Najgroźniejszym zdarzeniem był tam w tym roku śmiertelny wypadek w którym zginęły 3 osoby. Policjanci uczestniczyli w tzw. przeglądzie dróg (w tym roku) i do UM w Elblągu przekazano policyjne wnioski odnośnie poprawy bezpieczeństwa na tych drogach (Fromborska) były to m.in. te dotyczące poprawy oświetlenia na ul. Fromborskiej oraz wycinki niektórych drzew znajdujących się przy jezdni ul. Fromborskiej i Królewieckiej.

Brawurowa jazda kierowców, stwarza zagrożenie mieszkańców sąsiednich osiedli. Monitoring i wzmożona liczba patroli nocnych, zarówno Straży Miejskiej jak i policji powinny zwiększyć bezpieczeństwo na wskazanych drogach. Do sprawy będziemy powracać.


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 0%  12
Do pana z miasta. to jestescie zagrozeniem na drodze poza miastem. Jedziecie cala droge 50 nawet w bialy dzien. przestrzen was przeraza
odpowiedz oceń komentarz 0 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ egff
ponad rok temu ocena: 67%  11
Wreszcie!!!Jestem za, to,co się tam wyprawia to horror. Wyprzedzanie na trzeciego, nadmierna prędkość...a prawie pod każdym drzewem znicz....Brawo.Niech patrole będą już od rana- tam nie można jechac przepisowo,bo trąbią i pogadaniają z tyłu...
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wrrrrrrrrrr
ponad rok temu ocena: 25%  10
Mieszkam na Fromborskiej. Nie zauważyłem aby na tej ulicy lub Królewieckiej coś się działo... Cisza i spokój....
odpowiedz oceń komentarz 2 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan z miasta
ponad rok temu ocena: 71%  9
Kierowcy z Elbląga i Braniewa, ciekawe skąd to wiedzą, skoro kierowcy zasłaniają tablice rejestracyjne? Na tej drodze największe zagrożenie to NEBy!
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca swiadomy
ponad rok temu ocena: 33%  8
skoro ścigają się w nocy , to na radar i tak się ich nie złapie - w związku z tym proponuję co 500 m progi zwalniające, lub zmodernizujmy drogę tak ,żeby wyglądała jak z Elbląga do Jegłownika. A trochę poważniej , to te wyścigi , o których pan pisze, na pewno niedługo przeniosą się na drogę Elbląg Suchacz, ponieważ droga ta będzie o niebo lepszej jakości. W związku z powyższym ,proponuję skierować wszystkie siły pana radnego i jego klubu w tym kierunku, a upiecze pan dwie pieczenie na jednym ogniu tzn spokój na Fromborskiej i extra drogę do Suchacza .--- a wybory już niedługo
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 33%  7
jakos nie widac tam sladow palenia gumy. najlepiej postawmy 30 od lecza i przesiadzmy sie na furmanki
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ryszard Klim
ponad rok temu ocena: 33%  6
Do Ale,a może do kogoś bardziej znanego. Nie konkurujemy z radną M. Kosecką, lecz uzupełniamy. Co innego znaczy, że nadzór policyjny i SM "winny odbywać się na bieżąco", a co innego wynika z moich codziennych tam bytności. Po prostu nie widziałem tam wspomnianego nadzoru. Poskutkowało; w ostatnim tygodniu dwa razy kontrola ruchu była obecna w Krasnym. I o to chodzi. Nie o teorię, lecz praktykę działania. Czy w ramach konkurencji mam wspominać, że nikt bardzie ode mnie nie pilotuje sprawy ciągu pieszo-rowerowego Bielany-Krasny Las, wynikającej z "mojego" budżetu obywatelskiego.Dla chętnych mogę udostępnić koncepcję ciągu, który w 2014 r.ma szansę być realizowany. Uprzedzająco: na rok przyszły w ramach tego budżetu zgłosiłem wniosek o c.d. dokumentacji projektowej tej ścieżki: Krasny-Próchnik. Mam nadzieję na poparcie wniosku przez mieszkańców II Okręgu. Proszę więc nas nie przeciwstawiać.Wspólnie osiągneliśmy oświetlenie części Fromborskiej. Jest jeszcze 3 radnych Okręgu.Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz 4 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 63%  5
Wszystkie ulice i drogi wylotowe z miasta, są trasami testowymi i wyścigowymi dla samochodów i motocykli tzw. wyścigowych. Dotyczy to także ul. Grunwaldzkiej na całej długości aż do drogi E7. Wystarczy otworzyć okno a słychać wieczorami i nocami bardzo głośne pojazdy. Ciekawe jak przeszły badania techniczne skoro są tak głośne???
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 0% 4
"Dla samochodów i motocykli" - pragnę nie wrzucać do jednego wora wszystkich - to po pierwsze. "(...) bardzo głośne pojazdy." - rozumiem, że użytkownicy Harley Davidson'ów w ogóle nie powinni wyjeżdżać na ulicę?
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 0% 3
Czy dobrze zrozumiałem intencję, że Harley D ma specjalne normy wielkości decybeli w Polsce??? Czy wszystkie głośne (!) ścigacze mogą przekraczać normy hałasu na drogach publicznych? Testy i badania przeprowadza się w ośrodkach badawczych a normy emisji hałasu bada się na Stacjach Kontroli Pojazdów, wszystkich pojazdów przed dopuszczeniem do ruchu.. Chyba że zaraz po badaniu tłumiczek podmienimy na własnej konstrukcji a koledzy policjanci się odwrócą podczas przejazdu tzw Harleya D.
~ Mayall1954
ponad rok temu ocena: 57%  2
Przecież SM nie pracuje w nocy!
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ale
ponad rok temu ocena: 67%  1
Panie Ryszardzie ale to już było- radna Kosecka o to wcześniej zabiegała, na jej wniosek dokonano analizy bezpieczeństwa na ul,Fromborskiej i Królewieckiej,wykonano oświetlenie,ustawiono znaki ,kolejne działania to montaż sygnalizacji na Królewieckiej.Patrole Policji i Strazy winny odbywać sie na bieżąco
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.