› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Nietrzeźwy kierowca sprawcą groźnego czołowego zderzenia (foto)

› bieżące ponad rok temu    18.10.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 2 ocen 6 / 83%
A A A
18 zdjęćNietrzeźwy kierowca sprawcą groźnego czołowego zderzenia (foto) fot. Konrad Kosacz

Dziś 18 października około godziny 11:30 na ulicy Stawidłowej doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Sprawca zdarzenia miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Jedna osoba została ranna i przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia jest obecnie całkowicie zablokowany.

Do zdarzenia doszło na mokrej i śliskiej nawierzchni. - 31-letni kierujący pojazdem volkswagen golf jadąc ulicą Radomską od strony Trasy Unii Europejskiej, nie zachował szczególnej ostrożności i na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi wyjechał wprost na prawidłowo jadący samochód marki Mazda i doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów - mówi sierżant sztabowy Maciej Krztoń z KMP w Elblągu. - Dodatkowo na łuku drogi wyprzedzał inne auto, co stworzyło jeszcze większe zagrożenie dla innych uczestników ruchu- dodaje inny z policjantów, pracujący na miejscu wypadku.

Siła uderzenia była na tyle duża, że maska golfa została mocno zniekształcona i pękły w nim szyby. Drugie auto, prowadzone przez 43-letniego mężczyznę również ma zniszczony przód i reflektory. - Mężczyzna prowadzący golfa miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostanie przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu, ponieważ doznał urazu barku. Prowadzącemu mazdę i jego pasażerowi została na miejscu udzielona niezbędna pomoc, obaj doznali ogólnych potłuczeń - dodaje Krztoń.

Sprawcy wypadku zostanie zabrane prawo jazdy. - Będzie się przeciwko niemu toczyła sprawa w Sądzie Rejonowym w Elblągu - dodaje funkcjonariusz.

Droga na ulicy Stawidłowej jest w tej chwili całkowicie wyłączona z ruchu. Na miejscu pracują policjanci z elbląskiej drogówki, dwa wozy strażackie i jedna karetka pogotowia.

ilość zdjęć 18 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ eve!!!
ponad rok temu 2
Zeby zabrac prawko trzeba je najpierw miec!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bo
ponad rok temu ocena: 67%  1
szkoda że białe czapki widać na tej ulicy tylko jak jest wypadek .
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.