› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nietrzeźwy kierowca potrącił nietrzeźwego pieszego

› policja ponad rok temu    28.11.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Nietrzeźwy kierowca potrącił nietrzeźwego pieszego

Wczoraj o godzinie 19.40 przy ulicy 12 Lutego doszło do potrącenia pieszego przez kierowcę osobowego fiata. Poszkodowany trafił do szpitala miejskiego ze złamaniem kości podudzia. Okazało się, że obydwaj panowie byli nietrzeźwi.

- Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - 36-letni Tomasz W. kierował fiatem seicento. Uderzył samochodem 56-letniego elblążanina w momencie kiedy ten przechodził przez ulicę. Karetka zabrała poszkodowanego do szpitala miejskiego w Elblągu. Mężczyzna ma złamaną kość podudzia. Badania kierowcy wykazało, że miał ponad promil alkoholu we krwi. Nietrzeźwym okazał się również pieszy. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W tej sprawie prowadzone jest policyjne dochodzenie. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym grozi kara do 4,5 lat pozbawienia wolności.

Szybko zapadający zmierzch oraz możliwość wystąpienia mgieł to warunki niesprzyjające kierowcom, ale też i pieszym. Szczególnie jeżeli jest mowa o tych, którzy poruszają się po drogach poza obszarem zabudowanym. Złamania kończyn, obrażenia głowy, obrażenia wewnętrzne. Pieszy czy rowerzysta ma niewielkie szanse w „starciu” z samochodem osobowym, którego masa to nawet 1500 kilogramów. Z uwagi na to, głównym sposobem na poprawę bezpieczeństwa jest najprostsza rzecz a mianowicie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Potrącenia pieszych przez nadjeżdżający samochód to dość częste zdarzenia w ostatnim czasie.

Na terenie Elbląga w 2011 roku doszło do 58 zdarzeń z udziałem pieszych. Wśród nich była jedna ofiara śmiertelna 42 ranne. Do końca października br. piesi zostali potrąceni przez samochody 58 razy. Były 4 ofiary śmiertelne i 54 rannych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.