› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Niebywałe znaczenie ubezpieczenia samochodu

› poradnik ponad rok temu    10.01.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Niebywałe znaczenie ubezpieczenia samochodu

Bezpieczny samochód to marzenie każdego kierowcy, bez względu na to czy jest mężczyzną lub kobietą. Niemniej jednak wypadki chodzą po ludziach. Identycznie jest z kolizjami w ruchu drogowym, które mogą przytrafić się nawet najbardziej doświadczonemu prowadzącemu i posiadającemu wieloletnią praktykę w poruszaniu się po drodze.

Przykry obowiązek?

Niewątpliwie jest to jeden z powodów, dla których tak istotne jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej. Generalnie ubezpieczenia samochodu można podzielić na dwa podstawowe rodzaje, czyli nakazane obowiązującymi przepisami OC i dobrowolne autocasco, które ze względu na nieobligatoryjny charakter nie zawsze jest nabywane przez posiadaczy pojazdów mechanicznych. Tymczasem właściciele aut niechętnie poddają się obowiązkowi wykupywania polisy ubezpieczeniowej odpowiedzialności cywilnej przede wszystkim ze względu na konieczność corocznego opłacania składki.

Opłacalna odpowiedzialność

Szczególnie dotyczy to świeżo upieczonych kierowców, którzy nie mogą liczyć na zniżki za lata bezszkodowej jazdy, ponieważ dopiero nabierają umiejętności prowadzenia samochodu. A wszak powinni pamiętać, że ubezpieczenie samochodu w postaci OC jest niezbędne, ponieważ w razie wyrządzenia szkody swoim pojazdem osobom trzecim, nie trzeba pokrywać poniesionych przez nią strat z własnej kieszeni. Wtedy to zakład ubezpieczeń, z którym została zawarta umowa, zobowiązuje się do wypłaty należnego odszkodowania. Jedynym ograniczeniem może być tzw. suma gwarancyjna, do której wysokości wypłaca się należącą się rekompensatę.

Nieograniczony wybór

Nawet konieczność nabycia obowiązkowego ubezpieczenia samochodu daje mnóstwo możliwości jego właścicielowi. Oprócz wyżej wspomnianej zalety, którą jest pokrycie kosztów związanych z naprawieniem szkód wyrządzonych przez pojazd, to zawsze można nabyć OC w dowolnym zakładzie ubezpieczeń. Na szczęście nie jest narzucony konkretny ubezpieczyciel, a to sprzyja wybraniu najkorzystniejszej oferty. Ponadto towarzystwa ubezpieczeniowe kuszą dodatkowymi opcjami zawartymi w podstawowej polisie ubezpieczeniowej. Chociażby ubezpieczenia samochodu w PZU w wariancie obowiązkowym gwarantują nieodpłatnie Zieloną Kartę czy ubezpieczenie PZU Auto Pomoc.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.