› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nie mógł wydostać się z płonącego auta

› policja ponad rok temu    15.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Nie mógł wydostać się z płonącego auta  fot. Policja.gov.pl

Pijany mężczyzna kierował audi i zderzył się z drzewem. Jego auto zapaliło się, a on próbując wyjść zaplątał się w pas bezpieczeństwa. Kobieta widząc płomienie wydobywające się spod maski audi nie zawahała się pomóc. 72- latek trafił do szpitala. Jego auto doszczętnie spłonęło.

Na trasie Sępopol – Boryty mężczyzna na prostym odcinku drogi zderzył się z przydrożnym drzewem. Audi, którym jechał zapaliło się. Policjanci ustalili, że z pomocą uwięzionemu w palącym się aucie przyszła kobieta przejeżdżająca tą trasą.

Mężczyzna sam próbował wyjść z auta, jednak zaplątał się w pas bezpieczeństwa. Kobieta wydostała seniora z płonącego auta i wezwała służby. Okazało się, że 72-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Z uwagi na odniesione obrażenia ciała został przewieziony do szpitala w Bartoszycach

- informuje policjant z Bartoszyc.

Audi mężczyzny doszczętnie spłonęło. Wrak został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali kobietę udzielającą pomocy 72-latkowi. Dalsze czynności pozwolą na ustalenie, czy ktoś oprócz 72-latka winny jest temu zdarzeniu.

Pewne jest to, że 72- latek poniesie odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat

- czytamy w komunikacie policji.

Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Spacerowicz
ponad rok temu ocena: 67%  2
Pijanego szczęście nie omija . Teraz powinien tę panią na rękach nosić i dziękować za uratowanie życia , a swoją drogą to uważam tę panią za bohaterkę . Nie każdy zdecydował by się na taki krok widząc płonący pojazd .
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 222
ponad rok temu ocena: 0% 1
Czekaj, pały tak zagmatwają sprawe, że i ta pani dostanie paragrafy, zarzuty np.za spowodowanie zagrożenia w miejscu publicznym. A do paki pójdzie...drzewo, bo stało przy drodze a miało go ne być.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.