› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nie będzie generalnego remontu przy ul. Lotniczej

› bieżące ponad rok temu    30.06.2015
Magdalena Marcinkiewicz
komentarzy 3 ocen 5 / 80%
A A A
Nie będzie generalnego remontu przy ul. Lotniczej fot. Magdalena Marcinkiewicz

Na łamach naszego portalu poruszaliśmy wątek drogi, która stanowi problem dla okolicznych przedsiębiorców. Opowiedzieli nam o codziennej katordze w dojeździe do pracy. Przez drogę, za którą odpowiedzialne jest Miasto tracą nie tylko klientów, ale również mogą stracić dostawców. Jak poinformował nas Departament Zarządu Dróg, na drodze planowane są jedynie roboty konserwacyjne.

Przypomnijmy, że ulica Lotnicza 4-6 to byłe tereny wojskowe, które jeszcze kilkanaście lat temu świeciły pustkami. Z czasem miejsce zaczęło być coraz bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców. Dziś kumuluje się tu kilkanaście większych firm lokalnych. Właściciele mają jednak problem – jeden, ale mający ogromne znaczenie. Mowa tu o drodze dojazdowej, która kilka lat temu stanowiła drogę wewnętrzną, a teraz należy do Miasta. 

Właściciele powoli zostają bez klientów i martwią się również o samych dostawców, którzy także mają trudności z dotarciem do przedsiębiorstw.

Odprowadzamy podatki, prowadzimy firmy i dajemy Miastu zarobić. W ramach tego mamy prawo już w tej chwili nie prosić, ale wymagać tego, by nie utrudniano nam prowadzenia działalności. A zostawienie drogi w takim stanie jest właśnie takim działaniem, bo w końcu dostawcy powiedzą nam, że nie będą tu wjeżdżali – na tych dziurach nie problem jest urwać zawieszenie

– zdradził nam właściciel firmy zajmującej się sprzedażą materiałów budowlanych.

Okoliczne firmy podejmowały się nawet własnych prób naprawienia tego odcinka. Problem stanowiło również oświetlenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zakładów, ale to – jak tłumaczy Urząd Miejski – nie wchodzi już w zakres ich prac.

Teren przy w/w drodze nie jest wyposażony w miejską sieć oświetlenia ulicznego, a istniejące na w/w terenie lampy stanowią pozostałość infrastruktury wewnątrzzakładowej zlikwidowanych przedsiębiorstw. Lampy te są usytuowane poza pasem drogowym przebiegającym na działkach 25,24/1,22/2 (za wyjątkiem jednego, który jest pozbawiony zasilania energetycznego)

– poinformował nas Departament Zarządu Dróg.

Dodał również, że pozostała cześć słupów na terenach prywatnych również w większości jest pozbawiona zasilania energetycznego. - W związku z tym przedmiotowe oświetlenie nie jest objęte usługą konserwacji oświetlenia miejsc i dróg publicznych na terenie naszego miasta, której wykonawcą zgodnie z zawartą umową jest ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. - tłumaczą pracownicy.

O generalnym remoncie drogi przedsiębiorcy również mogą zapomnieć. Zostaną natomiast przeprowadzone prace naprawcze.

Zarządca przeprowadzi w bieżącym roku roboty konserwacyjne polegające na wykonaniu remontu cząstkowego przedmiotowego odcinka drogi. Roboty polegać będą na zabezpieczeniu tych miejsc, które zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu ruchu drogowego

– podsumowuje Departament Zarządu Dróg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Też podatnik
ponad rok temu ocena: 33%  3
Tym razem popieram UM, są ważniejsze wydatki. Kto tam jeździ?
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 14%  2
ratuszowe świnie z departamentu drog! podajcie sie do dymisji!
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ użytkownik
ponad rok temu ocena: 0%  1
to już zawsze coś
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.