› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nasz Czytelnik: „Samochód Google Street View jeździ po Elblągu.”

› daj znać ponad rok temu    27.06.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Wypatrujcie podobnego samochodu Google na ulicach ElblągaWypatrujcie podobnego samochodu Google na ulicach Elbląga fot. Google

Już niebawem w serwisie Google Maps znajdziemy aktualne wersje zdjęć naszego miasta. Samochód z logo Google zobaczył w Elblągu nasz Czytelnik.

Wiecie coś na temat samochodu Google, który jeździ po Elblągu? Widziałem go 25 czerwca na ulicy Fromborskiej. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia, a samochód już więcej się nie pojawił. Kolega mi mówił, że przejeżdzał także ulicą Ogólną

– poinformował nas pan Szymon. 

Samochód Google zdecydowanie wyróżnia się na ulicach. Można łatwo rozpoznać go po dużej kamerze umieszczonej na dachu i oklejonej karoserii, która przypomina zdjęcie górskich szczytów.

Wypatrujcie podobnego samochodu Google na ulicach Elbląga, fot. Google

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Google Street View samochody ze specjalnie przygotowanym do tego sprzętem, będą wykonywały zdjęcia na terenie Elbląga od kwietnia do października 2019 roku. Oprócz naszego miasta w naszym województwie można je będzie zobaczyć także w Olsztynie, Ostródzie oraz Szczytnie. Celem będzie aktualizacja obecnie posiadanych map, które ostatnio fotografowane były w Polsce w 2017 r. (wcześniej w 2014; pierwszy raz w 2011 r.). 

W tym roku samochody Google pojawią się na ulicach ponad 80 polskich miast. 

Ze względu na czynniki od nas niezależne (pogoda, remonty dróg itp.) nasze samochody mogą nie jeździć lub możemy wprowadzić drobne zmiany w harmonogramie. Pamiętaj też, że podajemy konkretne miasta, ale możemy fotografować również mniejsze miejscowości w okolicy.

– można przeczytać na oficjalnej stronie projektu Google Street View.

Po wykonaniu zdjęć rozpocznie się proces „anonimozowania”, czyli usuwania czy też rozmywania twarzy przechodniów oraz tablic rejestracyjnych pojazdów. Firma Google stworzyła zaawansowaną technologię zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych, której używa przy przetwarzaniu wszystkich zdjęć publikowanych przez w Street View.

 Info: Każdy samochód niezależnie od wykonywanej przez niego drogi powinien być ubezpieczony. Sprawdź co grozi za brak ubezpieczenia na https://najtaniejuagenta.pl/brak-ubezpieczenia-oc-nieuzywanego-samochodu/.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Przemo
ponad rok temu ocena: 33%  2
Google obrabia zdjęcia całego świata. Trochę poczekamy.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pływający samochód Google Street
ponad rok temu ocena: 33%  1
Sensacja ! Samochód Google Street jeździ po Elblągu. A co, ma chodzić lub latać ? Widać czytelnika bardzo nudzi życie, że takimi głupotami się interesuje na tyle żeby powiadamiać o tym media.
odpowiedz oceń komentarz 4 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.