› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nasyp na S7 naprawiony. Ruch z Pasłęka do Miłomłyna odbywa się dwiema jezdniami

› inwestycje drogowe ponad rok temu    27.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Nasyp na S7 naprawiony. Ruch z Pasłęka do Miłomłyna odbywa się dwiema jezdniami fot. GDDKiA

W ubiegłym tygodniu dokonano naprawy osiadającego nasypu na drodze ekspresowej S7 Pasłęk - Miłomłyn. Usterka była przyczyną obniżenia poziomu jezdni o ok. 20 cm, na odcinku ok. 100 metrów w okolicach Miłomłyna. Po jej usunięciu 22 sierpnia cały, ponad 36-kilometrowy odcinek został udostępniony kierowcom w układzie dwujezdniowym.

Przypomnijmy, że badania jakości przeprowadzone w ramach systemowej kontroli przez olsztyński oddział GDDKiA na budowanej i nie odebranej jeszcze przez GDDKIA drodze ekspresowej S7 Pasłęk – Miłomłyn, wykazały osiadanie nasypów i w konsekwencji obniżenie poziomu jezdni o ok. 20 cm na odcinku ok. 100 metrów w okolicach Miłomłyna. Po zaobserwowaniu pierwszych objawów osiadania, odcinek ten znajdował się pod stałym nadzorem geodezyjnym. W celu zbadania przyczyn zjawiska, rozebrano fragment konstrukcji nawierzchni.

- W celu naprawy wykonano na fragmencie prawej jezdni  o długości 75 m pakiet trzech materacy geosyntetycznych  z geotkaniny poliestrowej – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie. - Materace zostały wypełnione mieszanką kruszywa łamanego i naturalnego. Powierzchnia jednego materaca to ok. 16 tys. m2. Na jezdni lewej obniżenie poziomu zniwelowano nakładką bitumiczną.
 
Jak zapewnia GDDKiA, naprawiony odcinek drogi będzie przez kilka miesięcy intensywnie monitorowany w ramach systemowej kontroli jakości. Po uzyskaniu pewności zahamowania procesu osiadania nasypu na prawej jezdni drogi, taką samą metodą zostanie wykonana naprawa jezdni lewej.
 
Drogę na własny koszt naprawił wykonawca – konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner. Zamawiający będzie też żądał od wykonawcy wydłużenia gwarancji na odcinek, na którym zidentyfikowano usterkę.

Od środy, 22 sierpnia cały odcinek S7 z Pasłęka do Miłomłyna jest dostępny w układzie dwujezdniowym. Obecnie ekspresowa siódemka łączy Elbląg z Miłomłynem na odcinku o długości ponad 50 km. W listopadzie zakończy się budowa kolejnego odcinka - z Olsztynka do Nidzicy o długości 26 km. Roboty miały się zakończyć 5 lipca tego roku, jednak termin został przesunięty z powodu prac archeologicznych, które musiał przeprowadzić wykonawca. Nowa data ukończenia inwestycji to 8 listopada.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.