› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Nanotechnologia na szybie samochodowej

› bieżące ponad rok temu    16.09.2011
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Kolejna technologia, która sprawdziła się w lotnictwie i przemyśle zbrojeniowym, trafia do samochodów. Mowa o nanopowłokach hydrofobowych, które chronią szyby przed zabrudzeniami i poprawiają widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych.

 
Ogólnopolska sieć punktów Autoglass Jaan, należących do grupy NordGlass, świadczy usługę powlekania szyb nanopowłoką, dzięki której zniwelowane zostają mikronierówności tafli szkła. Hydrofobizacja szyb zwiększa o 70 proc. odporność na osadzanie się na nich zanieczyszczeń. Oszronione szyby można łatwo, dokładnie i bez uciążliwego skrobania oczyścić. Deszcz, błoto, czy inne pryskające na szybę ciecze odkraplają się bardzo łatwo, a podczas jazdy przy prędkości 80 km/h - spływają z szyby samoistnie, bez użycia wycieraczek. Krople smoły, smugi olejowe, resztki po owadach i roślinach, czy inne ciężkie zanieczyszczenia można bez problemu usunąć wycieraczką.
 
Dodatkową korzyścią jest zmniejszenie zużycia pióra wycieraczki i redukcja zużycia płynu do spryskiwaczy o połowę. Dzięki powłoce hydrofobowej kierowca ma zawsze zapewnioną dobrą widoczność, bez konieczności używania dodatkowych środków chemicznych, czy narzędzi czyszczących.
 
Produkt nanoszony jest bezpośrednio na czystą, umytą wcześniej specjalistycznym środkiem, powierzchnię. W ten sposób tworzy się na szybie cienka, chemiczna i mechanicznie długotrwająca warstwa. Jej efektywność utrzymuje się do 20 000 przejechanych kilometrów, czyli średnio przez rok. Ponad to mycie samochodu w myjni nie wpływa na usunięcie, lub obniżenie skuteczności powłoki.
 
Usługa wykonywana może być na szybach wszelkich marek samochodów osobowych, ciężarowych i specjalistycznych. Hydrofobizacji można dokonać we wszystkich punktach Autoglass Jaan, rozlokowanych na terenie całego kraju.
 
 
źródło:
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.