› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Największy elbląski absurd drogowy zapisze się w księdze Guinessa?

› bieżące ponad rok temu    17.06.2015
Magdalena Marcinkiewicz
komentarzy 22 ocen 37 / 76%
A A A
Największy elbląski absurd drogowy zapisze się w księdze Guinessa? fot. Magdalena Marcinkiewicz

W związku z trwającym remontem przejazdu kolejowego w ciągu ul. Lotniczej wyznaczono objazdy, które miały ułatwić kierowcom dostanie się na Zatorze. Szybko jednak okazało się, że to co miało teoretycznie pomóc – przysporzyło jedynie masę nerwów i zmarnowanego paliwa. Podążając za znakami, żaden uczestnik ruchu drogowego nie dotrze na miejsce.

Dwa dni temu przejazd kolejowy został zamknięty. W ramach tego, kierowcom postawiono znaki, które miały ich prowadzić drogą objazdową.

Od początku widać, że nie przywiązano większej wagi do rzetelnego poinformowania mieszkańców. Wiadomość o zamknięciu przejazdu pojawiła się tego samego dnia. Dla wielu osób było więc nie lada zaskoczeniem.

Dla kierowców zostały postawione znaki, które teoretycznie miały ich nakierować, jaką drogą mogą się dostać na Zatorze. I tu się zaczyna problem.

Pierwsze informacje dla uczestników ruchu drogowego pojawiają się dopiero wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Przed ul. Tysiąclecia nie znajdziemy żadnego znaku, który mówiłby o zamkniętym przejeździe.

Dojeżdżając do głównego skrzyżowania znajdującego się na wysokości hali Elzam widnieje znak, że skręcając w prawo kierowcy dostaną się do ul. Lotniczej. Dosłownie trzy metry dalej widzimy informację, że droga w tym miejscu jest zamknięta. Zdezorientowani kierowcy podejmują zatem próbę i skręcają w prawo.
 
Z oddali widać, że przejazd jest zamknięty. Pod koniec drogi przy zatoczce znajduje się znak, który kieruje nas już w stronę Skrzydlatej. W tym miejscu należy zawrócić.Następnie dojeżdżamy do sygnalizacji świetlnej na wysokości Mc Donalds'a, gdzie strzałeczka kieruje nas do Skrzydlatej. Musimy zatem jechać przez centrum.Dalej jednak nie ma informacji o dalszym objeździe. Nie ma również znaku, który wskazywałby, w którą uliczkę powinniśmy skręcić. Nie ma szans, żeby osoba przyjezdna znalazła drogę.

My decydujemy się skręcić w ul. Malborską. Przejeżdżamy tory kolejowe i skręcamy w lewo. Przy końcu ul. Fredry znajdziemy informację, że to koniec objazdu.Gdzie zatem jest słynna ul. Lotnicza o której mowa w znakach?

Znajdujemy najbliższą uliczkę i zawracamy. Największy absurd pojawia się , gdy docieramy z powrotem na skrzyżowanie wyżej wymienionej ul. Fredry z ul. Lotniczą. I widzimy znak... objazdu do ul. Lotniczej, który znów nas kieruje w stronę centrum miasta.
O największym drogowym absurdzie

Informację o tym procederze otrzymaliśmy od naszego czytelnika, który skwitował zaistniałą sytuację. 

Oznakowanie objazdów do ul. Lotniczej to dla mnie mistrzostwo świata paranoi. Myślę, że ten wyczyn mógłby zapisać się w księdze rekordów Guinessa jako najwyższy szczyt głupoty. Proponuję tym co postawili te znaki, aby spróbowali tylko po ich własnym oznakowaniu dojechać do ul. Lotniczej, a ja ufunduję nagrodę dla tego, który dojedzie

– komentuje nasz czytelnik.

I dodaje, że nie rozumie, jak można tak lekceważyć swoją pracę.

To jedno wielkie pośmiewisko dla naszego miasta. Ciekawe, kto tym wszystkim kierowcom zwróci za zmarnowane paliwo? Mam nadzieję, że pomysłodawca poniesie konsekwencje swojego czynu

– podsumowuje.

Objazd ten ma trwać do 20 czerwca. Zgłoszenie od czytelnika przesłaliśmy do Urzędu Miasta. Liczymy na to, że przy kolejnym, związanym z pracami przy ul. Malborskiej, wykonawcy zachowają większą rozwagę.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (22)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ woland74
ponad rok temu ocena: 0%  22
to że kolej jest, jaka jest - każdy widzi. Ale te absurdy musieli przyklepać "fachowcy" od dróg w mieście!!! Czyżby Wróbel pozatrudniał piekarzy i szewców ( bez urazy dla profesji Boże broń), bo dołożyli się na kampanię???
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ *****
ponad rok temu ocena: 36%  21
Objazd jest prawidłowy tylko artykuł napisany byle jak chyba dla kwasu. Tytuł jeszcze bardziej wstrząsający jakby użyć hasła "katastrofa w kosmosie" - trudno ją dostrzec i tam i tu, a to dlatego że jej po prostu nie ma.
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zatroskany elbląrzanin
ponad rok temu ocena: 33%  20
I jeszcze jedno poprawcie tytul, bo sie rozwalił.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 43%  19
Chyba zmienie portal - w koncu jest ich pelno w elblagu. naprawdę nie macie o czym pisac? Ciagle mielicie absurdy drogowe. Rany ile można?
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
ponad rok temu ocena: 57%  18
Dla mnie oznakowanie jest logiczne
odpowiedz oceń komentarz 8 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przesyłki kurierskie
ponad rok temu ocena: 57%  17
jaka paranoja !!!! oznakowanie dotyczy jednego budynku, do którego normalnie bez objazdu można dojechać, a co z pozostałymi po drugiej stronie torów???gratuluję pomysłowości
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewciaz
ponad rok temu ocena: 50%  16
Objazd do Lotniczej z galerią. Co tu robić aferę. Sprawa prosta. A zamiejscowi to w żadnym mieście nie połapią się na objazdach. Więc sobie podarujcie. Zaraz odwołacie prezydenta z tego powodu. A zarobki obniżać zacznijcie od siebie.
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ze Skrzydlatej
ponad rok temu ocena: 57%  15
Przy okazji każdych wyborów samorządowych kandydaci na radnych obiecują udrożnić Zatorze z miastem. Czy któryś z obecnych radnych próbował coś w tej sprawie zrobić? A Pan Prezydent?
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nikt
ponad rok temu ocena: 45%  14
Tak funcjonuje departament od dróg. Jezeli to przełożonym nie przeszkadza to znaczy że wszyscy w UM mają dobre samopoczucie.
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jaa
ponad rok temu ocena: 73%  13
O lol tak ciężko zrozumieć ze po drugiej stronie torów tez jest lotnicza i do tego właśnie kieruje ten objazd? Litości...
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alicjaism
ponad rok temu ocena: 55%  12
do jest ok . Lotnicza to nie tylko Neonet czy wjazd na halę. Lotnicza prowadzi do byłej JW, a Skrzydlata to inna bajka.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fgh
ponad rok temu ocena: 50% 11
ale znak postawiony od strony word więc w czym problem
~ jjj
ponad rok temu ocena: 55%  10
w zarzadzie drog pracuje banda kre.t.ynow ktorzy wogole nie znaja sie na swojej pracy!!!! powinni wyleciec dyscyplinarnie na zbity pysk!!
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jest ok
ponad rok temu ocena: 43%  9
dla mnie oznakowanie jest ok, przecież lotnicza to neonet, wjazd do hali czy maka, a znaki dot. skrzydlatej dla tych co wjechali w lotniczą od grunwaldzkiej...
odpowiedz oceń komentarz 6 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 63%  8
caly elblaski departament drog i mostow trzeba wyciac w pien! tam siedza jesz cze do tej pory ludzie sloniny, nieudolni i niekompetentni.
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 47%  7
Pani Magdo gratuluje tematu aż z ciekawości sie przejechałem według pseudo znaków. A komentarze to chyba info pisze bo zmieniła Pani redakcję :) Sukcesów życzę
odpowiedz oceń komentarz 9 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ D
ponad rok temu ocena: 61%  6
myślę, że większej kołomyi nie można było wprowadzić
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Madry
ponad rok temu ocena: 61%  5
Lotnicza to też teren pomiędzy Grunwaldzką , a przejazdem - dla sprecyzowania powinny być umieszczone na tablicy NUMERY adresowe.
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asia
ponad rok temu ocena: 56% 4
dokładnie to samo napisałam w komentarzu ale mojego nie dodali ojj widze ze autor tekstu boi sie uszczypliwosci
oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwest
ponad rok temu ocena: 67%  3
wow jaki ból dla konkurencji, że nie trafiła jako pierwsza
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miłośniczka elblag.net
ponad rok temu ocena: 67%  2
cieciorka, jaki Ty inteligentny jesteś, prawie jak Ci mistrzowie znaków, a jak ktoś nie jest z Elbląga, to ma sobie włączyć nawigacji hi hi hi, Twój tok myślenia jest bardzo podobny do twórców, a mam to w d.... kto chce to trafi. A złośliwość do pismaków konkurencyjnej gazety jest po prostu żenujące. Ps prawdziwy detektyw wszystko odkryje, a Wy się po prostu spóźniliście
odpowiedz oceń komentarz 12 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cieciorka
ponad rok temu ocena: 44%  1
No cóż znaki stawiał inteligentny inaczej ale inna sprawa, że kto z Elblążan nie wie jak dojechać na Zatorze? Tylko kretyn nie będzie wiedział jak dojechać przy zamkniętym przejeżdzie na Lotniczej. Więc pseudo sensacja z gatunku"pękniętej gumy w majtkach" Ależ mamy dziennikarzy śledczych w Elblągu? Zapomniałem spojrzeć wcześniej już wszystko jasne!
odpowiedz oceń komentarz 11 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.