› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsze ubezpieczenia na rynku europejskim

› poradnik ponad rok temu    14.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Najlepsze ubezpieczenia na rynku europejskim

Rynek ubezpieczeń jest tą gałęzią gospodarki europejskiej, która prawdopodobnie nigdy się nie załamie. Ludzie zawsze będą „coś” ubezpieczać – potrzeba poczucia bezpieczeństwa jest wpisana w nasze życie. Jak wykorzystują to firmy prześcigające się w swoich „top-ofertach” ubezpieczeniowych?

W minimalistycznej piramidzie potrzeb stworzonej przez Masłowa, zapewnienie bezpieczeństwa zajmuje drugie miejsce od dołu – jest więc niezwykle istotne w egzystencji człowieka. Porównajmy to zjawisko z raportem Deloitte, z którego wynika, że polskie drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej (w wypadkach śmiertelnych ginie w Polsce 79 ofiar w przeliczeniu na milion osób; średnia europejska to 50 ofiar – źródło: https://piu.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/171205_raport_wplywu_dlugi.pdf). Porównując te dane, łatwo się domyślić, że to właśnie polisy komunikacyjne stanowią najprężniej działający sektor w branży ubezpieczeń.

Wspólne cele firm ubezpieczeniowych

Jedną z cech łączących liczne pakiety oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest tworzenie ich na podstawie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Firmy świadczące takie usługi na rynku europejskim prześcigają się w oferowaniu pakietów ubezpieczeń dobrowolnych, dopasowanych możliwie najlepiej do coraz wyższych wymagań klientów. Nowym trendem są oferty krótkoterminowych ubezpieczeń Assistance, dopasowanych do potrzeb klientów planujących podróż samochodową. Przykładem może być oferta Campervan insurance, przeznaczona dla osób wybierających się w podróż samochodem kempingowym. Na rynku brytyjskim takie pakiety oferuje m.in. firma Lancaster Insurance - https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/.

Jak nie zwariować, wybierając ubezpieczenie komunikacyjne?

Zagłębiając się w gąszcz prawnych zwrotów zawartych w polisach, warto zwrócić szczególną uwagę na pewne szczegóły, takie jak warunki dotyczące holowania lub napraw samochodu, zapis o wykupieniu zmniejszenia sumy ubezpieczeniowej o kwotę odszkodowania, czyli tzw. konsumpcję sumy ubezpieczeniowej (dotyczy AC) lub – również wybierając wersję z Autocasco – dopilnować zapisu o amortyzacji. Sprawdźmy również, czy nasza polisa jest ważna w krajach, do których planujemy podróż.

Wchodząc na stronę dowolnej firmy ubezpieczeniowej, widzimy wiele kuszących top-ofert. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby ujrzeć dopasowaną do naszych oczekiwań ofertę. Zanim pochopnie zdecydujemy się na jedną z nich, porównajmy istotne szczegóły, aby czuć się naprawdę bezpiecznie w przyszłości.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.