› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na Zdroju powstanie nowy, bezpłatny parking

› inwestycje drogowe ponad rok temu    16.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
1 zdjęćW okolicach stacji Elbląg Zdrój trwa obecnie budowa nowego układu drogowegoW okolicach stacji Elbląg Zdrój trwa obecnie budowa nowego układu drogowego fot. Konrad Kosacz

W rejonie dawnego dworca kolejowego Elbląg Zdrój trwa budowa nowego układu komunikacyjnego. W miejscu zlikwidowanego parkingu, po wybudowaniu nowych odcinków ulic, powstanie nowy. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dzierżawę nieruchomości przy ul. Browarnej, która przeznaczona jest pod jego realizację.

Na realizację ogólnodostępnego parkingu zarezerwowano 4327 m2. Nieruchomość o takiej powierzchni, elbląski magistrat zamierza wydzierżawić podmiotowi zewnętrznemu na czas określony (do 31 grudnia 2040 r.). Wywoławcza wysokość czynszu wynosi 1300 zł brutto w skali miesiąca. Przetarg na dzierżawę działki odbędzie się w 15 października o godz. 10.00 w sali nr 300A Urzędu Miejskiego.

Ewentualny przyszły nabywca, na własny koszt, wybuduje na niej ogólnodostępny i bezpłatny parking. Obecnie w Urzędzie Miejskim trwa procedura sporządzenia zmiany fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Elbląg Zdrój. Po uchwaleniu zmienionego planu przez Radę Miejską, właściciel działki będzie mógł przystąpić do jej zagospodarowania zgodnie z umową dzierżawy.

 • Mapka z lokalizacją planowanego parkingu
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.