› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na wrotkach po Konopnickiej - dwie inwestycje "przyklepane"

› inwestycje miejskie ponad rok temu    6.05.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
32 zdjęćUl. Konopnicka zmieni się już w przeciągu kilku miesięcyUl. Konopnicka zmieni się już w przeciągu kilku miesięcy fot. Bartłomiej Ryś

Przebudowa toru wrotkarskiego wraz z przebudową boisk i dostosowanie go do standardów toru łyżwiarskiego – 5 mln 140 tys. Przebudowa ulicy Konopnickiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z Niepodległości – 1 mln 183 tys. zł. Za wszystko zapłaci... nie, nie Prezydent i na pewno nie kartą MasterCard. Na szczęście fundusze na obie inwestycje pozyskano z innych źródeł i już w przeciągu kilkunastu najbliższych dni na place wjedzie ciężki sprzęt.

Prezydent Witold Wróblewski na konferencji prasowej podpisał z przedstawicielami dwóch firm umowy. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy toru wrotkarskiego, druga – przebudowy ul. Marii Konopnickiej.

Przebudową ulicy Konopnickiej od skrzyżowania z ul. Niepodległości (tam powstanie czterowylotowe rondo z wyspą środkową) do skrzyżowania z aleją Józefa Piłsudskiego zajmie się firma SKANSKA S.A. Teren budowy zostanie przekazany w następnym tygodniu. Za kwotę prawie 1,2 mln zł firma zajmie się nie tylko rondem, ale również przebudową nawierzchni na Konopnickiej wraz z zatokami autobusowymi i przebudowę oraz budowę oświetlenia drogowego w obrębie ronda i przejścia dla pieszych przy ul. Pawiej. Termin realizacji zadania wyznaczono na 21 listopada br. Nasz dziennikarz dopytywał, jakich utrudnień mogą spodziewać się mieszkańcy.

- W najbliższym czasie zaproponujemy zarządcy dróg projekt tymczasowej organizacji ruchu. Przedstawimy dwa warianty: pierwszy z nich zakłada całkowite zamknięcie odcinka na około miesiąc, drugi to wyłączenie określonych odcinków dróg z ruchu. Przychylamy się do pierwszego wariantu ze względu na termin realizacji – im więcej uda nam się wyłączyć, tym szybciej wykonamy całą inwestycję – tłumaczył Piotr Kęsikowski, przedstawiciel firmy Skanska.

Prezydent na tę inwestycję drogową pozyskał 50-procentowe dofinansowanie z tak zwanych „schetynówek”.

Jeżeli chodzi natomiast o tor wrotkarski, to wykonawcą zamówienia będzie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwa Produkcyjnego, Usługowego i Handlowego „E&S” Sp. z o.o. wraz z Firmą Usługową PROTEL Sp. z o. o. Kwota zamówienia opiewa na 5 mln 140 tys. 451 zł i 44 gr. Termin wykonania upływa z dniem 31 sierpnia br.

Co zostanie wykonane w ramach zadania?

Na początku obecny tor zostanie rozebrany – zamiast niego pojawi się nawierzchnia betonowa z systemem orurowania chłodniczego. Wykonawca zakupi i zamontuje agregat chłodniczy i bandy. Dzięki temu tor wrotkarski, w sezonie zimowym, przekształci się na tor łyżwiarski. W jakim terminie będzie otwarty? Wszystko zależy od pogody i temperatur.

Wewnątrz toru natomiast przede wszystkim zostaną wykonane prace związane z odwodnieniem boisk. Powstaną trzy (do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa) o nawierzchni poliuretanowej. Co oczywiste – boiska zostaną odpowiednio wyposażone i oświetlone. Zamówienie zakłada również wykonanie prac związanych ze sprawami technicznymi takimi jak przyłączami sieci elektrycznej, wodnej, deszczowej, ułożeniem chodników, budowę bram wjazdowych i furtek. Znajdzie się również „parę groszy” na śmietniki, ławeczki i „zagospodarowanie terenu”.

Wróblewski również na ten cel pozyskał dofinansowanie – 1 mln z Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej a 0,5 mln z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej – każdy z nich podlega pod Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

ilość zdjęć 32 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.