› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na skrzyżowaniu Rycerskiej i Giermków pojawią się warunkowe prawoskręty

› inwestycje drogowe ponad rok temu    23.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Na skrzyżowaniu Rycerskiej i Giermków pojawią się warunkowe prawoskręty fot. Rafał Kadłubowski

Dzisiaj na skrzyżowaniu ulic: Rycerska-Giermków-Wigilijna rozpoczynają się prace związane z przebudową i wymianą sygnalizacji świetlnej. W związku z tym w najbliższym tygodniu będzie ona czasowo wyłączana. Kierowcy i piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Prace związane z sygnalizacją  u zbiegu ulic Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków, to część większego zadania polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych  na trzech elbląskich skrzyżowaniach. Projekt podzielony został na trzy etapy. Dwa z nich zostały już zrealizowane.

Polegały one na przebudowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej-Giermków (wprowadzenie możliwości skrętu w lewo z ul. Giermków) oraz przebudowie czterech sygnalizacji świetlnych w ciągu ul. Ogólnej (od Lubelskiej do Legionów), gdzie dodane zostały relacje warunkowe prawoskrętów.

Ostatnim zadaniem, którego realizację rozpoczęto dziś, będzie przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków. Sygnalizacja w tym miejscu zostanie poszerzona o warunkowe prawoskręty i pasy lewoskrętu na ul. Rycerskiej oraz jednoetapowe przejścia przez jezdnie.

Obecne urządzenia sygnalizacyjne zostaną zastąpione nowymi (sterownik, maszty niskie, maszty wysokie, sygnalizatory kierunkowe nad jezdnią LED, wraz z ekranami kontrastowymi, sygnalizatory S-5 LED, sygnalizatory skrętu warunkowego LED). Wprowadzone zostaną także zmiany oznakowania pionowego i poziomego.

Opracowaniem dokumentacji projektowej dla pracy sygnalizacji świetlnych oraz wykonaniem montażu urządzeń sygnalizacji, zajmuje się  Przedsiębiorstwo Inżynierskie Energetyk Jerzy Łyszkiewicz z Elbląga, które wygrało ogłoszony przez miasto przetarg. Podpisana 30 lipca umowa, opiewa na kwotę blisko 150 tys. zł. Pełna realizacja zadania, ma się zakończyć do 31 października 2012 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ZD
ponad rok temu ocena: 0%  1
no i czas najwyższy, czekasz na zielone a potem puszczam 20 pieszych - raptem na zielonym przejeżdżają 3-4 samochody, na pomarańczowym tyle samo :) może powinni w końcu wymyślić strzałki warunkowe dla przechodniów - mniejsze kumulacje by później były na pasach
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.