› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na skrzyżowaniu Królewieckiej i Piłsudskiego trwa wymiana sygnalizacji

› inwestycje drogowe ponad rok temu    27.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Na skrzyżowaniu Królewieckiej i Piłsudskiego trwa wymiana sygnalizacji fot. Rafał Kadłubowski

Jeszcze do jutra (28 września), występować mogą utrudnienia na skrzyżowania ulic: Królewiecka-Piłsudskiego. Obecnie w tym miejscu trwa wymiana na nowoczesne, urządzeń sygnalizacyjnych. W czasie trwania robót montażowych, będą występowały wyłączenia prac sygnalizacji.

Prace rozpoczęły się w środę, 26 września i potrwają do piątku. W tym czasie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Królewiecka-Piłsudskiego będzie wyłączana. Istniejące urządzenia zostaną wymienione na nowoczesne sygnalizatory ledowe. Zmieniony zostanie również sterownik i konstrukcje wsporcze, których część pochodzi z demontażu przebudowywanych skrzyżowań dróg wojewódzkich  nr 503 i 504.

Roboty realizowane są w ramach zadania pn. "Zmiana organizacji ruchu drogowego w zakresie sygnalizacji świetnej i oznakowania pionowego na skrzyżowaniach ulic: Grunwaldzka-Mickiewicza, Królewiecka-Piłsudskiego".

Wcześniej, w połowie maja tego roku, podobne zmiany przeprowadzono na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza, gdzie umożliwiono kierowcom zawracanie. Zmieniono też program pracy sygnalizacji, wymieniono sygnalizator i znaki pionowe – informacyjne.

Równolegle z tą inwestycją, realizowane jest zadanie pn. „Zaprojektowanie i wykonanie zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych na wybranych skrzyżowaniach dróg w mieście Elbląg”. W jego ramach, na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej – Giermków dokonano zmiany programu pracy sygnalizacji. Zmiana ta umożliwiła kierowcom wyjazd z ul. Giermków również w lewo.

Ponadto w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną: kompleksowa przebudowa urządzeń sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej - Wigilijnej – Giermków, a także  przeprogramowanie pracy sygnalizacji świetlnych na wszystkich skrzyżowaniach w ciągu ul. Ogólnej, wraz z montażem sygnalizatorów dopuszczających warunkowy prawoskręt na wszystkich wlotach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.