› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na parking po nowej nawierzchni

› inwestycje drogowe ponad rok temu    20.04.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułuZdjęcie stanowi ilustrację do artykułu fot. archiwum elblag.net

W ramach inwestycji "Wykonanie przebudowy odcinka ul. Karowej wraz z zabezpieczeniem miejsc postojowych w obszarze ulicy Karowej i przyległych dróg wewnętrznych", za którą odpowiedzialna jest spółka PDiM, jak informuje Departament Zarządu Dróg, zostanie wykonana wymiana nawierzchni drogi dojazdowej z ulicy Płk. Dąbka na parking przy Sądzie Rejonowym. Starą nawierzchnię bitumiczną zastąpi kostka brukowa.

Termin robót został wyznaczony od 27 kwietnia do 11 maja 2016 r. i zakłada etapową przebudowę drogi. Jeszcze w kwietniu ma zostać wykonany odcinek od Płk. Dąbka do wjazdu na parking. Do parkingu będzie można w tym czasie (od 25 do 29 kwietnia) dojechać zjazdem od strony Płk. Dąbka przed zatoką dla autobusów. Po zakończeniu tego etapu zmieniona zostanie nawierzchnia drogi dojazdowej na odcinku prowadzącym do sądu oraz budynków przy ulicy Królewieckiej. Druga część przebudowy ma się dokonać do 11 maja.

- Prace wykonywane w drodze dojazdowej są elementem wspólnych działań Miasta i SM "Sielanka" mających poprawić estetykę i warunki zamieszkania w tym obszarze. Wspólnie z Miastem w tym roku zostanie uporządkowany zieleniec na skarpie przy budynku ul. Królewieckiej 79-87, wymienione nawierzchnie chodników i schodów.

- jak zaznaczała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Sam parking, jak informowaliśmy ponad miesiąc temu, będzie mógł pomieścić od 45 do 48 pojazdów. Tyle miejsc postojowych będzie dostępnych w związku z wydłużeniem parkingu w kierunku ulicy Uroczej. Wykonawcą jest również PDiM sp. z o.o.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.