› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na Ogólnej pojawią się warunkowe prawoskręty

› bieżące ponad rok temu    14.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Z ulicy Giermków będziemy mogli skręcić także w lewoZ ulicy Giermków będziemy mogli skręcić także w lewo fot. Rafał Kadłubowski

Do końca października wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych  na trzech elbląskich skrzyżowaniach. Sygnalizacje w ciągu ul. Ogólnej, a także u zbiegu ulic Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków oraz Hetmańskiej-Giermków, zostaną rozbudowane o warunkowe prawoskręty i relacje lewoskrętu.

Miasto jest w trakcie realizacji inwestycji, która polegać będzie na zaprojektowaniu, uzgodnieniu oraz wykonaniu i montażu sygnalizacji świetlnych wybranych skrzyżowań w Elblągu. Projekt podzielony został na trzy zadania.

Pierwsze dotyczy przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków. Sygnalizacja w tym miejscu zostanie poszerzona o warunkowe prawoskręty i pasy lewoskrętu na ul. Rycerskiej i jednoetapowe przejścia przez jezdnie.

Obecne urządzenia sygnalizacyjne zostaną zastąpione nowymi (sterownik, maszty niskie, maszty wysokie, sygnalizatory kierunkowe nad jezdnią LED, wraz z ekranami kontrastowymi, sygnalizatory S-5 LED, sygnalizatory skrętu warunkowego LED). Wprowadzone zostaną także zmiany oznakowania pionowego i poziomego.

Zadanie drugie obejmuje przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej-Giermków. Obecnie z ul. Giermków pojedziemy wyłącznie w prawo. Po zmianie, kierowcy z jednego pasa ruchu będą mogli skręcić zarówno w prawo jak i w lewo. Umożliwi to zmiana sygnalizatora S-3 (LED) oraz zmiana oznakowania pionowego i poziomego.
 
Ostatnie z zadań dotyczy przebudowy czterech sygnalizacji świetlnych w ciągu ul. Ogólnej (od Lubelskiej do Legionów). Do obecnie funkcjonującej sygnalizacji, poprzez montaż 18 sygnalizatorów S-2, dodane zostaną relacje warunkowe prawoskrętów.

Opracowaniem dokumentacji projektowej dla pracy sygnalizacji świetlnych oraz wykonaniem montażu urządzeń sygnalizacji, zajmuje się  Przedsiębiorstwo Inżynierskie Energetyk Jerzy Łyszkiewicz z Elbląga, które wygrało ogłoszony przez miasto przetarg. Podpisana 30 lipca umowa, opiewa na kwotę blisko 150 tys. zł. Pełna realizacja zadania, ma się zakończyć do 31 października 2012 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.