› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na Łódzkiej budują nowe oświetlenie

› inwestycje drogowe ponad rok temu    27.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
5 zdjęćPrzebudowę oświetlenia ulicznego na Zatorzu rozpoczęto od ul. ŁódzkiejPrzebudowę oświetlenia ulicznego na Zatorzu rozpoczęto od ul. Łódzkiej fot. Konrad Kosacz

Zaniedbane przez ostatnie lata elbląskie Zatorze, z każdym kolejnym rokiem pięknieje. Dzielnica zyskała już odwodnienie, a co za tym idzie nowe drogi i chodniki. Teraz czas na przebudowę oświetlenia ulicznego. Jako pierwsi z nowych, energooszczędnych latarni cieszyć się będą mieszkańcy ul. Łódzkiej.

W pierwszym etapie, istniejące napowietrzne linie oraz drewniane i wyeksploatowane słupy oświetleniowe, zostaną zastąpione nowoczesnymi punktami świetlnymi, na ulicach: Łódzkiej, Malborskiej, Kieleckiej, części ul. Mielczarskiego oraz w pasach dróg osiedlowych wokół wieżowców. Zadanie to zostanie zrealizowane do końca września 2013 roku.

Nowe oświetlenie drogowe powstanie na słupach stalowych, ocynkowanych, okrągłych z wysięgnikami rurowymi i oprawami sodowymi. Na drogach osiedlowych przy wieżowcach, przewidziano oświetlenie parkowe na niższych słupach stalowych lub żeliwnych. Z kolei oświetlenie otoczenia placu i kościoła przy ul. Kieleckiej, tworzyć będą żeliwne latarnie ozdobne.

Aktualnie trwają prace ziemne na pierwszym odcinku ul. Łódzkiej, od ul. Olsztyńskiej do pętli autobusowej. W następnej kolejności roboty na tej ulicy przeniosą się na odcinki w kierunku ulic Malborskiej i Skrzydlatej. Ponadto inwestycja przewiduje budowę nowego oświetlenia na ulicach: Malborskiej (od przejazdu kolejowego do wiaduktu przez obwodnicę oraz przy wieżowcach w kierunku Mielczarskiego), Kieleckiej (od skrzyżowania z Olsztyńską do Łódzkiej), dojeździe do ul. Mielczarskiego i części ul. Mielczarskiego (okolice szkoły podstawowej), a także drodze osiedlowej przy wieżowcach  (oświetlenie parkowe wzdłuż bloków nr 86, 88 i 90 oraz wzdłuż wieżowców nr 80, 82 i 84 po stronie południowej i północnej).

Wykonawcą robót jest Centrum Zaopatrzenia Energetyki Eltast Sp. z o.o. z Radomia. Wartość prac to prawie 676 tys. zł.

 • Na Łódzkiej trwa budowa nowego oświetlenia
 • Na Łódzkiej trwa budowa nowego oświetlenia
 • Na Łódzkiej trwa budowa nowego oświetlenia
 • Istniejące oświetlenie na ul. Malborskiej
 • Istniejące oświetlenie na ul. Malborskiej
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.