› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na jakie trasy trafią odnowione pociągi ?

› zapowiedzi ponad rok temu    2.06.2016
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Na jakie trasy trafią odnowione pociągi ?

Z takim pytaniem do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka zwrócił się poseł Jacek Protas. Chodzi o modernizowane obecnie w fabryce H. Cegielski dwadzieścia jednostek, które staną się własnością publicznej spółki Polski Tabor Szynowy. Poseł apeluje, aby trafiły na tory Warmii i Mazur.

Z uwagi na swoje parametry techniczne pociągi mogłyby obsługiwać cieszące się sporą popularnością połączenia Elbląg-Olsztyn oraz Iława-Ostróda- Olsztyn – mówi poseł Jacek Protas. - Pod koniec 2015 roku spółka Przewozy Regionalne (która najprawdopodobniej użytkować będzie pojazdy) zyskała kilkadziesiąt zmodernizowanych pociągów, które trafiły na trasy w innych regionach. Kolejna pula pojazdów powinna służyć pasażerom w naszym regionie

W piśmie poseł Protas podnosi, że województwo warmińsko-mazurskie aktywnie wspiera proces restrukturyzacji spółki Przewozy Regionalne i podpisało z nią 5-letnią umowę na wykonywanie przewozów pasażerskich. Jej wartość to blisko 270 mln złotych, z czego ponad 220 mln zł to wkład regionalnego samorządu.

Od lat województwo przekazuje własny tabor do obsługi połączeń regionalnych, który uzupełniał stary tabor będący własnością spółki Przewozy Regionalne – tłumaczy Jacek Protas. Teraz kiedy spółka będzie dysponowała nowocześniejszymi pociągami, liczymy że kilka z nich obsługiwać będzie trasy w naszym województwie. Z pewnością podniesie to komfort podróżowania regionalną koleją

We wrześniu 2015 roku Agencja Rozwoju Przemysłu, właściciel spółki Polski Tabor Szynowy, przejęła większość udziałów w spółce (50% i jeden udział). Pozostała część udziałów przypadła samorządom województw.

Informacje o pociągach pod linkiem:

http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/tak-wyglada-en57-po-glebokiej-modernizacji-w-fps-76646.html

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kolej
ponad rok temu ocena: 33%  1
Nowsze pociągi z Elbląga do Olsztyna przydałyby się. DOBRA INICJATYWA.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.