› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na co zwrocić uwagę wybierając warsztat samochodowy w Olsztynie?

› poradnik ponad rok temu    3.12.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Na co zwrocić uwagę wybierając warsztat samochodowy w Olsztynie?

Warsztat samochodowy jest miejscem często odwiedzanym przez kierowców. Właściciele aut są często zmuszeni dokonywać drobnych lub poważnych napraw, uniemożliwiających jazdę. Jeśli obawiasz się, że mechanicy cię oszukają, albo wmówią Ci, że potrzebujesz naprawy dobrego jeszcze elementu, powinieneś dowiedzieć się czym się kierować podczas wyboru mechanika. Oprócz umiejętności mechanika należy jeszcze zwrócić uwagę na wyposażenie warsztatu i opinie innych klientów. Często informacje przekazywane wśród znajomych są najlepszą rekomendacją.

Diagnoza usterki w warsztacie samochodowym

Trzeba brać pod uwagę, że nie wystarczy odwiedzić warsztat samochodowy i ustalić, jaka jest przyczyna awarii, a następnie oszacować koszt naprawy. Dobry mechanik przeprowadzi bardziej pogłębiony wywiad, ważne będzie dla niego nie tylko, w jakim stanie jest obecnie samochód, ale również, jakie większe naprawy były dokonywane i w jakich okolicznościach doszło do awarii. Takie sondowanie wymaga trochę czasu, ale dopiero na tej podstawie dobru mechanik może postawić właściwe rozpoznanie. Wartość szacunkowa naprawy nie zawsze jest znana od razu, wszystko zależy od cen części, dlatego trudno to ustalić od razu. Przed oddaniem auta należy jednak ustalić zakres, jaki ma obejmować naprawa samochodów Olsztyn oraz przewidywaną cenę ogólną. Olsztyn jest miejscem, gdzie można złożyć zapytanie odnośnie do usługi naprawy samochodów online, a mechanicy sami odeślą wycenę.

Zewnętrzny wygląd warsztatu samochodowego

Warsztat samochodowy można także oceniać na podstawie wyglądu. Nie należy oczywiście oceniać sterylności miejsca pracy, ponieważ praca mechanika polega na ciągłym wyjmowaniu i wkładaniu części pełnych smaru, olejów i innych płynów samochodowych. Zwracając uwagę na serwis, trzeba uwzględnić, na jakim sprzęcie mechanik pracuje, a także jakie narzędzia ma do dyspozycji. Wszystkie akcesoria powinny być odpowiednio posegregowane i umieszczone w skrzynkach lub specjalnych pojemnikach. Na podłodze nie powinno być śmieci, które leżą tam od kilku miesięcy. Standardem powinna być folia na kierownicy i na siedzeniu. Trzeba też pamiętać, że dobry warsztat samochodowy Olsztyn po wykonanej usłudze wystawia fakturę albo jakikolwiek rachunek dokumentujący wszystkie prace wykonane podczas naprawy samochodu. Powinieneś wiedzieć, jakie konkretnie klocki hamulcowe zostały wymienione, a także jaki olej został wlany. Dokument tego typu umożliwi przeprowadzenie ewentualnej reklamacji, gdyby po naprawie samochodu wystąpił problem z tymi częściami podczas jazdy. Dokumentacja auta przydaje się zarówno podczas przeprowadzanych remontów, jak i przy sprzedaży samochodu, doświadczony mechanik powinien o tym wiedzieć. Dobrzy profesjonaliści podczas naprawy samochodów wyjmują uszkodzone części i nie wyrzucają ich przed pokazaniem właścicielowi. Jeśli zostały wymienione płyny lub oleje również możesz poprosić o ich zwrot, dobry mechanik sam zaproponuje ich odebranie, podczas jazdy często okazuje się, że konieczne jest uzupełnienie poziomu oleju.

Kompleksowość usług warsztatu samochodowego

Szeroka oferta warsztatu samochodowego umożliwia wykonanie w jednym miejscu różnego rodzaju naprawy samochodów. Duża oferta usługowa przyciąga klientów, którzy chcą naprawić jakąś usterkę mechaniczną, a przy okazji wymienić  lub dokupić nowe felgi, czy wymienić opony w sezonie letnim i zimowym. Stanowisko wulkanizacyjne nie zajmuje wiele miejsca, a może generować wykonanie dodatkowej naprawy samochodów dla klientów korzystających z wulkanizacji.

Dobry mechanik wie, że warsztat, który prowadzi, albo w którym pracuje, powinien stawiać na wielozadaniowość, wówczas można zaoszczędzić sporo czasu wykorzystywanego na poszukiwanie różnych specjalistów. Z reguły mechanik, jeśli zaistnieje konieczność pozostawienia samochodu na kilka dni, umożliwia skorzystanie w trakcie naprawy z auta zastępczego. Naprawy samochodów nie należy powierzać przypadkowej osobie, ponieważ jest to poważne zadanie, nieumiejętny remont może spowodować powstanie dodatkowych kosztów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.