› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na co powinienem zwrócić uwagę, aby zapłacić jak najmniej za polisę?

› bieżące ponad rok temu    26.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Na co powinienem zwrócić uwagę, aby zapłacić jak najmniej za polisę?

Ubezpieczenie samochodu to obowiązek każdego posiadacza pojazdu. Czy rozumiesz czym ono jest, co Ci oferuje i w jaki sposób możesz obniżyć stawkę składki ubezpieczenia OC?

Prawie każdy, kto posiada samochód, co roku płaci określoną stawkę za jego ubezpieczenie. W przypadku tego powszechnego ubezpieczenia samochodowego dzieje się więcej, niż myśli większość ludzi, a odrobina wiedzy sprawi, że będziesz bardziej wyrafinowanym klientem firm ubezpieczeniowych i zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych rocznie.

Dlaczego ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

Chociaż ubezpieczenie OC samochodu chroni Cię w przypadku kolizji lub wypadku na drodze, środki finansowe z niego możesz otrzymać także w sytuacji, gdy Twój samochód zostanie rozbity, skradziony, zdewastowany lub zniszczony przez pożar - tak stanowią przepisy nakładające obowiązek ubezpieczenia samochodu, które mają na celu ochronę innych uczestników ruchu drogowego.

Na przykład, jeśli potrącisz jakąś biedną staruszkę przechodzącą przez ulicę, twoje ubezpieczenie samochodu zapłaci za jej leczenie. I to jest dobre zarówno dla społeczeństwa, jak i dla ciebie. To dlatego, że w przypadku, gdy starsza pani pozwie cię o odszkodowanie, w takim przypadku twoje ubezpieczenie samochodu ochroni Cię finansowo.

Jeśli masz ograniczony budżet, kuszące może wydawać się zaoszczędzenie pieniędzy i niekupowanie ubezpieczenia, lepiej jednak szybko zrezygnować z tego pomysłu i po prostu poszukać ubezpieczenia w atrakcyjnej cenie i jednocześnie oferującego dobre warunki ochrony. 

Tanie ubezpieczenie samochodu

Nikt z nas nie chce wydawać więcej niż to konieczne na ubezpieczenie samochodu, ale nie zawsze oczywista jest wiedza, jak uzyskać niższe stawki.

Dziesiątki firm ubezpieczeniowych, dużych i małych, walczą o Twoją uwagę. Wiele z nich cechuje wiele skomplikowanych umów, przez co trudne może być porównanie ich i zdobycie wiedzy, kto oferuje niższe stawki ubezpieczenia samochodu. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z profesjonalnego kalkulatora ubezpieczeń - oblicz OC swojego samochodu na https://klaro.pl/kalkulator-oc/!

1. Nigdy nie zakładaj, że jedna, konkretna firma jest najtańsza

Niektóre firmy wydają dużo pieniędzy na reklamy, aby przekonać cię, że oferują najniższe stawki ubezpieczenia samochodu. Warto wiedzieć, że żaden pojedynczy ubezpieczyciel nie jest liderem wśród tanioch ubezpieczeń. Firma ubezpieczeniowa, która jest najtańsza dla jednej osoby w konkretnym miejscu, może być najdroższą opcją dla kierowcy w innej części kraju.

Jedynym sposobem na uzyskanie najniższej możliwej stawki ubezpieczenia jest rozejrzenie się i sprawdzenie kilku różnych wariantów.

2. Nie ignoruj lokalnych i regionalnych ubezpieczycieli

W Polsce, zaledwie kilka firm ubezpieczeniowych kontroluje ponad połowę biznesu ubezpieczeń samochodowych. Jednak mniejsi, regionalni ubezpieczyciele, często mają wyższe oceny satysfakcji klienta niż wielkie znane firmy ubezpieczeniowe - mogą mieć również niższe stawki ubezpieczenia samochodu.

3. Zapytaj o zniżki

Ubezpieczyciele oferują różne zniżki, co może oznaczać niższe stawki ubezpieczenia dla klientów, którzy:

  • Dołączają ubezpieczenie samochodu do innych polis, takich jak ubezpieczenie domu.
  • Ubezpieczają kilka samochodów jedną polisą.
  • Jeżdżą bezkolizyjnie przez długi czas,
  • Zgadzają się na otrzymywanie informacji marketingowych lub umowy, online.
  • Posiadają samochód z określonymi zabezpieczeniami przed kradzieżą,

Nie daj się jednak zwieść długiej liście możliwych rabatów. Porównaj stawki od wielu ubezpieczycieli.

4. Sprawdź koszty ubezpieczenia przy zakupie samochodu

Prawdopodobnie jeszcze przed zakupem samochodu, zwrócisz uwagę na koszt jego utrzymania. Z tym wiążą się również koszty opłat dotyczących ubezpieczenia. Warto więc sprawdzać rankingi ubezpieczeń samochodów konkretnych marek, aby zapewnić sobie niskie stawki ubezpieczeń. 

5. W przypadku starszego samochodu, pomiń kompleksowe pokrycie kosztów

Kompleksowe ubezpieczenia samochodów pokrywają koszty uszkodzeń pojazdu spowodowanych pogodą, wypadkami z udziałem zwierząt, powodziami, pożarem i aktami wandalizmu. Obejmują również kradzież samochodów. Jednak maksymalna wypłata w ramach jednej z tych zasad jest ograniczona wartością samochodu. Jeśli twój samochód jest starszy i ma niską wartość rynkową, nie ma sensu decydować się na tak zaawansowaną ochronę.

6. Zwiększ swój udział własny w naprawie szkody

Jeśli już zdecydujesz się na kompleksową ochronę ubezpieczeniową, możesz zaoszczędzić pieniądze, decydując się na wyższe odliczenia. Nie istnieją jedna odliczenia od ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które płaci za szkody, które wyrządzisz innym w wypadku.

7. Rozważ ubezpieczenie na podstawie zużycia lub ubezpieczenia na milę

Jeśli jesteś doświadczonym kierowcą, który nie jeździ zbyt dużo, wspomnij ten fakt przy okazji obliczania stawki ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe zakładają, że kierowca, który nie jeździ zbyt wiele, ma mniejsze szanse na uczestnictwo lub spowodowanie zdarzenia drogowego. 

8. Pomyśl o swoim pojeździe

Samochody, które mają mały silnik, na przykład 1,1 litra, znajdują się w grupie ubezpieczeniowej samochodów, których dotyczą najniższe składki ubezpieczenia. Im mniejsza pojemność silnika, tym niższą składkę będziesz musiał zapłacić.

Każdy ubezpieczyciel traktuje konkretny rodzaj pojazdu inaczej, jednak znajdując odpowiednią kombinację, możesz odnieść korzyści w postaci niskich stawek ubezpieczenia. 

9. Unikaj modyfikacji

Modyfikacje samochodów - niezależnie od tego, czy są to ulepszenia stylizacji, audio czy wydajności - mogą wyglądać dobrze, ale mogą oznaczać również znaczną podwyżkę ceny ubezpieczenia.

Dodanie felg aluminiowych, zestawów nadwozi i ulepszeń w zakresie osiągów pojazdu może sprawić, że będzie on bardziej atrakcyjny dla złodziei samochodów. Zmodyfikowane silniki są również droższe w naprawie niż te zwykłe, co rodzi wyższe koszty nie tylko w zakresie stawek ubezpieczenia.

Więcej na temat ubezpieczenia OC możesz przeczytać na stronie porównywarki OC https://klaro.pl

Jak kupić najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Zapewne nie dziwi fakt, że najlepszą opcją, która zapewni znalezienie najtańszego, a jednocześnie dobrego ubezpieczenia samochodu, jest porównanie cen. Możesz zrobić to na cztery sposoby:

  • Użyj porównywarki ubezpieczeń

Efektywny sposób porównywania cen i szczegółów polityki firm ubezpieczeniowych to ten, gdzie za pomocą jednego szybkiego i łatwego wyszukiwania, znajdziesz to, czego szukasz. Poprzez porównywarkę ubezpieczeń, będziesz mieć dostęp do produktów większości wiodących ubezpieczycieli i możesz wyszukiwać najlepsze oferty o każdej porze dnia i nocy. 

  • Zadzwoń do poszczególnych firm

Może to być czasochłonne rozwiązaniem oraz może ograniczyć porównanie z innymi ubezpieczycielami i ograniczyć czas, w którym można szukać ubezpieczenia. Ale dzięki temu możesz negocjować stawki i może to być idealny sposób na znalezienie ochrony dla nietypowych pojazdów.

  • Przejrzyj strony internetowe firm ubezpieczeniowych

Pozwala to uzyskać wycenę wtedy, kiedy tego potrzebujesz, jednak może to być także czasochłonna opcja, która ogranicza porównanie z innymi ubezpieczycielami. Należy pamiętać, że niektórzy ubezpieczyciele, tacy jak Aviva, nie korzystają z serwisów porównawczych. 

  • Odwiedź biuro brokera lub firmę ubezpieczeniową

Brokerzy będą porównywać oferty wielu różnych firm ubezpieczeniowych w Twoim imieniu, co może być sposobem na znalezienie satysfakcjonującej ochrony. Pamiętaj jednak, że ta metoda ogranicza porównywanie ofert  do tych firm ubezpieczeniowych, z którymi pośredniczy broker.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.