› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Na Bielanach powstają nowe drogi i domki jednorodzinne

› inwestycje drogowe ponad rok temu    8.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
24 zdjęćNa Bielanach powstają nowe drogi i domki jednorodzinne fot. Konrad Kosacz

We wschodniej części dzielnicy Bielany trwa kontynuacja zabudowy mieszkalnej. Na terenie między ulicami Fromborską i Okrężną powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Budowane są także pierwsze odcinki dróg dojazdowych, które skomunikują osiedla z miastem.

Dzielnica mieszkaniowa Bielany w najbliższych latach mocno się rozrośnie. Od ubiegłego roku trwa intensywna zabudowa terenu pomiędzy ulicami Fromborską, Okrężną i Wileńską. Realizację budynków wielorodzinnych prowadzą już dwaj elbląscy deweloperzy. Firma ZUB Mytych jest w trakcie budowy czterech budynków z ponad 60 mieszkaniami, natomiast PW Jankowiak realizuje Osiedle Rodzinne Zacisze z dwoma budynkami mieszkalnymi  wielorodzinnymi oraz budynkami przedszkola i apteki. Więcej na ten temat znaleźć można w naszym wcześniejszym materiale.

W pobliżu ul. Okrężnej kontynuowana jest również zabudowa jednorodzinna. W pierwszym etapie powstaje około 12 domków, które powstają nakładem prywatnych inwestorów. Kilka jest już na bardzo zaawansowanym etapie wykańczania. Pozostałe dopiero wyrastają z fundamentów. Wcześniej, bo w 2010 r., działki zostały m.in. uzbrojone w wodociąg. Plan zagospodarowania osiedla Bielany zakłada dalszą zabudowę jednorodzinną w kierunku ul. Wileńskiej.

W lipcu miasto przystąpiło do budowy układu drogowego na osiedlu zlokalizowanym w obszarze ulic Okrężna – Fromborska. W pierwszym etapie powstanie ulica Tarnopolska i część ulicy Druskiennickiej. Nawierzchnię ulic tworzyć będą tymczasowe płyty drogowe, które zostaną ułożone do rzędnej docelowej ulicy w osiach drogi.

Zgodnie z opracowaną w 2007 r. koncepcją Układu komunikacyjnego dróg publicznych i wewnętrznych na osiedlu Bielany Wschód, w drugim etapie miasto wybuduje kolejne odcinki ulic: Kowieńską, Druskiennicką, Pińską i Nowogródzką.

Prowadzone w tym roku prace drogowe pochłoną z kasy miejskiej ponad 300 tys. zł. Wykonawcą robót, które zakończą się na początku września, jest firma Drozd Centrum Techniki mgr inż. Adam Nowosad z Elbląga. Firma ta, w ramach zamówienia uzupełniającego, wybuduje także drogę dojazdową z płyt drogowych betonowych sześciokątnych do budynku ETBS przy ul. Ogólnej. Wykonawca wybuduje ponadto nawierzchnię drogi z kostki brukowej betonowej przy budynku ETBS. Wartość powyższych prac to blisko 120 tys. zł.

ilość zdjęć 24 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ me
ponad rok temu ocena: 0%  1
Bardzo dobrze, że Bielany się rozbudowują, może dzięki temu będzie więcej kursów linii autobusowych w tym kierunku ;p
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.