› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Myślisz nad kredytem samochodowym? Raty sprawdzisz w kalkulatorze internetowym!

› poradnik ponad rok temu    26.08.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Myślisz nad kredytem samochodowym? Raty sprawdzisz w kalkulatorze internetowym!

Nawet jeśli dysponujesz środkami finansowymi na zakup samochodu, powinieneś się dobrze zastanowić, czy od razu je wydawać, czy może swoje pieniądze zachować, a inwestycję sfinansować np. kredytem? Jeśli nie chcesz poświęcać własnych oszczędności, zdecyduj się na kredyt samochodowy. Raty sprawdzisz, korzystając z kalkulatorów online!

Nie zamrażaj gotówki. Weź auto na kredyt!

Wyobraź sobie sytuację, że dostajesz dużą sumę pieniędzy, na przykład w spadku. Co robisz? Spora część z nas postanowi zapewne zużytkować je na własne potrzeby, przyjemności albo zakupy. Wydać je mniej lub bardziej rozsądnie. Tymczasem warto pamiętać, że jeśli masz odłożony kapitał, masz też znacznie większą zdolność kredytową niż wtedy, gdy bazujesz wyłącznie na bieżących dochodach. Dlatego środki, którymi dysponujesz warto mądrze inwestować, aby przynosiły dochód. Można np. zakupić za nie mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem. Dzięki temu ulokujesz pieniądze tak, że będzie to przynosiło ci dodatkowe wpływy przez lata.

No dobrze, ale jeśli w dalszym ciągu brakuje ci samochodu, a nie chcesz zamrażać własnej gotówki? Wtedy rozwiązaniem jest auto na kredyt. Szczególnie jeśli oferta rynkowa pozwala płacić w miesięcznych ratach mniej i wygodniej niż jeszcze 5-10 lat temu.

Kredyt samochodowy – jaki wybrać?

Jaki kredyt na auto wziąć? Tutaj masz do wyboru kilka opcji, a wśród nich:

 • kredyt gotówkowy i kredyt konsumpcyjny – mogą być przeznaczone na dowolny cel. Jednak są one stosunkowo drogie. Z drugiej strony, finansując zakup auta kredytem gotówkowym lub konsumpcyjnym, do razu stajesz się właścicielem pojazdu i możesz nim dowolnie dysponować,
 • kredyt samochodowy – możesz nim sfinansować jedynie zakup pojazdu silnikowego, czyli auta, motocykla itp. Jest tańszy niż wyżej wymienione kredyty, ale współwłaścicielem pojazdu (faktycznym, choć nie wpisanym do dowodu rejestracyjnego) do czasu spłaty ostatniej raty będzie instytucja finansowa, która udzieliła ci finansowania.

Planujesz kredyt samochodowy? Raty sprawdź online!

To, który z kredytów wybierzesz zależy wyłącznie od ciebie. W wyborze z pomocą przyjdą ci internetowe kalkulatory rat kredytowych. Dzięki nim, decydując się na kredyt samochodowy, raty możesz w wygodny sposób sprawdzić online. Za pomocą kalkulatorów rat kredytu na auto będziesz mógł uzyskać symulację rat zarówno kredytu samochodowego, jak i konsumpcyjnego czy gotówkowego. Dzięki kalkulatorom porównasz też ofertę dostępną na rynku i wybierzesz najdogodniejszą dla siebie ofertę.

Zwróć uwagę na to, że w ostatnich latach pojawiły się specyficzne kredyty samochodowe z niskimi ratami. Jeżeli:

 • myślisz o systematycznej zmianie auta na nowe co kilka lat,
 • bezproblemowym używaniu swojego pojazdu (na gwarancji i z zabezpieczeniem w postaci pakietów serwisowych),
 • a przy tym nie chcesz miesięcznie płacić więcej niż niezbędne minimum,

to takie produkty są właśnie dla ciebie. W markach Grupy Volkswagen (np. ŠKODA czy Volkswagen) takie kredyty oferuje Volkswagen Financial Services – wystarczy w salonie dealerskim zapytać o kredyt na auto z niskimi ratami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.