› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Myjki ciśnieniowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

› poradnik ponad rok temu    19.07.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Myjki ciśnieniowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Myjka ciśnieniowa to przydatne urządzenie nie tylko w warsztacie samochodowym lub w zakładzie produkcyjnym. Tak naprawdę, myjka ciśnieniowa znajdzie szereg zastosowań w każdym gospodarstwie domowym. Ci, którzy nabyli myjkę ciśnieniową do domu, szybko przestają wyobrażać sobie życie bez tego urządzenia. Jak używać myjki ciśnieniowej, jakie są możliwości tego urządzenia i którą myjkę wybrać – tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa generuje silny natrysk wody pod wysokim ciśnieniem (w typowych urządzeniach ciśnienie wynosi od 100 do 150 bar). W większości urządzeń możemy dowolnie sterować temperaturą wody: w tańszych modelach będzie to prosta przekładnia: ciepło-zimno, w droższych natomiast można wyregulować temperaturę do pożądanych wartości. Myjki gorącowodne są w stanie podgrzać wodę do maksymalnej temperatury 60 st. Są idealne do mycia samochodu. Jeśli potrzebujemy urządzenia jedynie do zmywania podjazdu do garażu lub tarasu, wystarczające mogą okazać się myjki zimnowodne.

Myjki ciśnieniowe – podłączenie do prądu i do wody

Myjki ciśnieniowe mogą działać w oparciu o wbudowane akumulatory. Wówczas co jakiś czas trzeba ładować myjkę, czyli zostawić ją w stacji dokującej. Myjki ciśnieniowe profesjonalne zawsze jednak podłączane są do sieci energetycznej w czasie działania. Na rynku istnieją również myjki ciśnieniowe, które zasilane są silnikiem spalinowym, jednak stanowią one zdecydowaną mniejszość w ofertach skierowanych do użytkowników zwykłych gospodarstw domowych.

Myjki ciśnieniowe mogą być podłączane do sieci wodociągowej w czasie pracy. Większość modeli jednak ma wbudowany zbiornik, który jest okresowo uzupełniany, w miarę zużycia. Pamiętajmy, aby do zbiornika wlewać tylko czystą wodę. Najlepiej taką, która pozbawiona jest kamienia. Należy unikać korzystania z deszczówki

Jak zbudowana jest myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe generują silny natrysk wody w oparciu o pompę. Wygenerowany dzięki niej strumień wody (lub pary wodnej) możemy kierować w pożądanym przez nas kierunku dzięki pistoletowi natryskowemu. Pistolety natryskowe mogą mieć najróżniejszą formę. Od długich, podłączonych do lancy przedłużającej natrysków, przez szczotki obrotowe, aż do gąbek (służących do czyszczenia np. basenów ogrodowych).

Jaką myjkę wybrać?

Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednią myjkę do sposobu, w jaki chcemy sprzątać i czyścić powierzchnie. Jeśli szukamy myjki ciśnieniowej do czyszczenia samochodu, wybierzmy model o delikatnym włosiu (zbyt ostre może uszkodzić lakier) oraz takiej, która wytworzy ciśnienie w granicach 120-130 bar (czyli niezbyt wysokie). Zdecydowanie wyższe ciśnienie potrzebne będzie do mycia kostki brukowej, kamiennych podestów, betonowych podjazdów, a także do płytek tarasowych. Na takich nawierzchniach zabrudzenia są dość ciężkie w usunięciu, dlatego myjki ciśnieniowe o niskim ciśnieniu generowanego strumienia mogą sobie nie poradzić.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.