› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Mrozy zniszczyły drogi, Urząd je naprawia

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    25.02.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Mrozy zniszczyły drogi, Urząd je naprawia fot. Bartłomiej Ryś

Zima, przynajmniej teoretycznie, jeszcze trwa, ale z zakończenia największych mrozów doskonale zdają sobie sprawę kierowcy. Dlaczego oni? Cóż, dziury na elbląskich dają o sobie znać, zwłaszcza w tym momencie. Urząd Miejski zaznacza, że wszelkich napraw dokonuje na bieżąco a każdy mieszkaniec może zgłosić przysłowiową „dziurę”, którą zobaczy (lub w którą wpadnie, co dość często się zdarza).

Temat „dziurawej Polski” powraca zawsze wtedy, gdy zima i mrozy ustępują. Niestety, nasze drogi nie mogą poszczycić się tak dobrą wytrzymałością jak np. drogi niemieckie. Na szczęście w Elblągu nie jest tak tragicznie, jak w innych miastach, co przyznali nawet sami goście z Trójmiasta, którzy pojawili się na Nocnej Jeździe Elbląg. Nie zmienia to jednak faktu, że dziury są i to często w tak pechowych miejscach, że nie sposób ich ominąć. Zawieszenie, opony, felgi – cierpią, często narażając nas na koszty rzędu kilkuset złotych.

Urząd Miejski zapewnia, że Departament Zarządu Dróg działający w imieniu Prezydenta Miasta Elbląg jako zarządca wszystkich dróg publicznych „ma obowiązek stałego utrzymania dróg w odpowiednim stanie technicznym”. Akcja naprawcza po okresie zimowym już wystartowała.

W związku z powyższym zostały zlecone roboty naprawcze w celu zabezpieczenia powstałych w okresie zimowym wybojów. Roboty konserwacyjne prowadzone aktualnie są w większości na głównych ciągach komunikacyjnych i zostały zlecone zgodnie z przepisami dotyczącymi udzielania zamówień, których wartość nie przekracza kwoty 30 tys. euro Przedsiębiorstwu Handlowo Usługowemu MASTERS Piotr Matuszów z Elbląga.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga zaznaczyła w rozmowie z naszą redakcją, że nie możemy łączyć bieżących napraw dróg publicznych z zapowiadanymi „szybkimi, weekendowymi remontami” o których mówił prezydent Wróblewski na specjalnej konferencji prasowej. Te (a zwłaszcza przetargi na nie) zostaną uruchomione dopiero za kilka miesięcy.

Rzecznik dodatkowo poinformowała, że 10 lutego został ogłoszony przetarg nieograniczony na bieżące utrzymanie jezdni i chodników na terenie Elbląga.

W dniu 29.02.2016 planowane jest otwarcie ofert. Nowa umowa, która zostanie zawarta z wyłonionym Wykonawcą będzie obowiązywała od daty podpisania do końca listopada br. Powyższe podyktowane jest tym, że środki finansowe na bieżące utrzymanie jezdni i chodników są zabezpieczane w budżecie miasta na dany rok kalendarzowy.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bob
ponad rok temu ocena: 0%  3
alvaro a jakie stawki są w redakcji ?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bob
ponad rok temu ocena: 20%  2
Autor artykułu musi być niezłym fachowcem twierdząc "Niestety, nasze drogi nie mogą poszczycić się tak dobrą wytrzymałością jak np. drogi niemieckie." A wystarczy wejść na google streetview i zerknąć ile mają łat nawierzchnie bitumiczne w Niemczech. I nie chodzi tutaj o wytrzymałość jedynie jest wiele innych aspektów, które należy brać pod uwagę pisząc takie artykuły.
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alvaro
ponad rok temu ocena: 25% 1
Zatrudnij się jako ekspert w redakcji, a nie anonimowo piszesz komentarze ; D
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.