› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Most w Nowakowie zamknięty także dla pieszych

› inwestycje drogowe ponad rok temu    3.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Most w Nowakowie zamknięty także dla pieszych fot. elblag.net

Remontowany od ponad miesiąca most pontonowy na rzece Elbląg w Nowakowie, 5 października będzie zamknięty dla ruchu pieszego. Obecnie obiekt jest zamknięty dla ruchu kołowego, z kolei w piątek przez kilka godzin od 8:00 do 15:00, nie będzie dostępny również dla pieszych, chcących przeprawić się na drugi brzeg rzeki.

- Zamknięcie jest związane z prowadzonym remontem mostu – tłumaczy Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego. - Ruch kołowy odbywać się będzie po wyznaczonej trasie objazdu, zgodnie z tymczasową organizacją ruchu. Za utrudnienia wynikłe w ruchu, Zarząd Dróg przeprasza wszystkich użytkowników.

Obecnie kierowcy udający się w stronę Elbląga zmuszeni są korzystać z objazdów:  przez Kępę Rybacką, Bielnik II i Kazimierzowo do drogi nr 7 lub przez Kępę Rybacką, Bielnik II i Bielnik I.

Przypomnijmy, że znajdujący się w ciągu drogi powiatowej nr 1100N Kępiny Wielkie - Nowakowo - Rubno Wielkie most pontonowy, od kilku tygodni przechodzi kapitalny remont. Przede wszystkim wymieniona jest cała instalacja elektryczna sterowania mostu. Naprawiane są odbojnice, wymieniane na nowe wszystkie liny stalowe naciągowe pontonów. Co szczególnie istotne dla kierowców i pieszych, zdemontowane i naprawione zostaną klapy najazdowe wraz z konstrukcją połączeń, a także wymieniona drewniana nawierzchnia jezdni 4 pontonów.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Tuga z Nowego Dworu Gdańskiego. Planowane zakończenie remontu to koniec października br.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.