› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Most Unii Europejskiej doczeka się remontu? Miasto szuka Inżyniera Budowy

› bieżące ponad rok temu    17.03.2015
Paweł Makowski
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
Most Unii Europejskiej doczeka się remontu? Miasto szuka Inżyniera Budowy fot. Adam Mastalerz

O tym, że Most Unii Europejskiej wymaga remontu, informowaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. Wtedy też miasto ogłosiło przetarg, który zakładał m. in. montaż nowych dylatacji czy uzupełnienie nawierzchni. Nie udzielono wówczas zamówienia żadnej z firm, które złożyły oferty, ponieważ proponowane przez nie ceny znacznie przewyższały możliwości finansowe miasta. Czy tym razem będzie inaczej?

Kwestia remontu mostu Unii Europejskiej spędzała urzednikom sen z powiek, jednak przetarg, ogłoszony pod koniec ubiegłego roku, zakładający m. in. przebudowę dylatacji, ostatecznie został unieważniony. Wszystko dlatego, że trzy firmy, które złożyły oferty, zaproponowały zbyt duże kwoty jako wynagrodzenie za wykonanie zadania. Miasto nie dysponowało wówczas wystarczającymi środkami, by rozpisać kolejny przetarg.

Wczoraj w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o kolejnym przetargu. Poszukiwany jest Inżynier Budowy przy realizacji inwestycji na podstawie projektu pn "Odnowa urządzeń dylatacyjnych mostu nad rzeką Elbląg w ciągu drogi powiatowej 2109N - ulicy trasy Unii Europejskiej w Elblągu wraz z robotami towarzyszącymi oraz konserwacyjno - utrzymaniowymi".

Z dokumentacji wynika, że postępowanie przetargowe prowadzone jest na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Elbląg z kwietnia ubiegłego roku. Projekt, o którym mowa, jest obecnie w przygotowaniu. Zajmuje sie tym firma EMProjekt z Katowic. Zadanie, jakie z niego wynika, dotyczy m. in. całkowitej wymiany dylatacji z wraz z niezbędną naprawą płyty pomostu w strefie mocowań, oczyszczenie skorodowanego zbrojenia czy wykonanie nowej nawierzchni z żywicy na kapach gzymsowych.

Do obowiązków inżyniera Budowy należeć będzie natomiast analiza dokumentacji projektowej i sporządzenie stosownego raportu (uwzględniającego prawidłowości, przedmiar robót, kosztorys inwestorski i specyfikacje techniczne), uczestnictwo w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w trakcie realizacji przedmiotu umowy oraz prowadzenie bieżących rozliczeń (także rozliczenia końcowego inwestycji) i przygotowanie przekazania środków trwałych.

Na wykonanie zadania przewidziane są cztery miesiące od dnia podpisania umowy. Stosowne oferty można składać do 25 marca 2015 r. Czy znajdą się chętni?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ktos
ponad rok temu ocena: 0%  4
a co z skuterami bo to bedzie juz sezon na nie wiec jak one maja tam sie poruszac skoro skutery maja zakaz wjazdu na drogi ekspresowe?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 50%  3
tenmost wymaga generalnej przebudowy. slonina i wroblewski odwalili kawal fuszerki. most nie posiada chodnikow,sciezek rowerowych. to jest skandal! co czlowielk za to odpowiedzialny robi w tej chwili na stanowisku prezydenta miasta? jakim cudem sie tam wturlal? ten most to glowna droga wjazdowa i wyjazdowa na siodemke. powinien miec po dwa pasy ruchu w kazdym kierunku oraz mozliwosc puszczenia tramwaju za kanal. to co teraz nazywacie mostem to kladka dla samochodow
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k96
ponad rok temu ocena: 33% 2
Wróblewski wrócił i w soboty będzie usuwał swoją fuszerkę, następnie z Nowaczykiem kolejny most na starym mieście
~ motomaniak
ponad rok temu ocena: 33%  1
W końcu. Czas najwyższy. Strach jeździć po moście, który ledwo stoi
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.